Wczoraj rozpoczęły się trzydniowe zawody Memorial Alfonso Ceci (CL2) rozgrywane na welodromie w Ascoli Piceno. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci i reprezentantki Polski.

W scratchu mężczyzn najszybszy okazał się Alan Banaszek, który oderwał się od grupy wraz ze Stefano Moro (Włochy) i Liamem Bertazzo (Vini Zabu). W końcówce z czołówki odpadł Bertazzo, natomiast dojechał  do niej Francesco Lamon (Włochy). Kolarzowi Azurrich zabrakło jednak sił na finisz, w którym lepszy od Stefano Moro był Alan Banaszek. Czwarte miejsce zajął aktywnie jadący Bartosz Rudyk. Pozostali Polacy – Damian Sławek i Jakub Soszka uplasowali się na kolejno dziewiątej i czternastej pozycji.

Młodzieżowy mistrz Europy w scratchu bardzo dobrze poradził sobie też w rozgrywanym później wyścigu punktowym, w którym zajął trzecią pozycję (52 punkty). Zwyciężył Michele Scartezzini (68), a drugie miejsce zajął Davide Plebani (Włochy; 56). W czołowej dziesiątce wyścig ukończył też Damian Sławek (6), który uplasował się na ósmym miejscu. Na starcie stanęli też Alan Banaszek (12. miejsce) i Jakub Soszka (17. miejsce)

W omnium kobiet z dorobkiem 136 punktów zwyciężyła Włoszka Martina Fidanza. Tuż za nią uplasowały się reprezentantki Polski – Łucja Pietrzak (133) i Daria Pikulik (132). Dalsze pozycje również przypadły Polkom – czwarte miejsce zajęła Karolina Karasiewicz (118), natomiast piąta była Patrycja Lorkowska (113). Pozycje w czołowej dziesiątce zajęły też Nikol Płosaj (7. miejsce) i Wiktoria Pikulik (8. miejsce).

Sprint mężczyzn zdominowali zawodnicy Nur-Sultan Cycling Team – Sergey Ponomaryov i Andrey Chugay, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Podium uzupełnił Francesco Ceci z reprezentacji Włoch. Polacy nie startowali.