Zakończyły się rozgrywane w Szczecinie Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Ostatniego dnia rywalizowano w keirinie, madisonie i sprincie.

W keirinie juniorów złoty medal zdobył Radosław Laskowski ścigający się w barwach ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz. W finałowym biegu pokonał on Tomasza Grzesiaka z LUKS Trójka Piaseczno i Marcina Marciniaka z UKS Copernicus SMS CCC Toruń. W finale B, o 7. miejsce, najlepszy okazał się drużynowy kolega triumfatora – Tomasz Dobrzyński.

Wyniki keirinu juniorów

W zmaganiach orlików złoty medal zdobył Daniel Rochna reprezentujący UKS Copernicus CCC Toruń. Podium uzupełnili Konrad Burawski (GK Piast Szczecin) i Mateusz Sztrauch (KLTC Konin).

Wyniki keirinu orlików

Młodzieżową Mistrzynią Polski w sprincie juniorek została Joanna Błaszczak z UKS TFP Jedynka Kórnik, która w finale była lepsza od Natalii Wężyk z KS Społem Łódź. Brązowy medal wywalczyła Maja Tracka (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz), dzięki wygranej w finale B, w którym rywalizowała z Laurą Rybkiewicz (KK Ziemia Darłowska).

Wyniki sprintu juniorek

Wśród orliczek najlepiej poradziły sobie kolarki KK Ziemia Darłowska – Nikola Sibiak i Nikola Seremak – które zajęły kolejno pierwszą i drugą pozycję. Podium uzupełniła Paulina Petri z KS Społem Łódź. W biegach o brąz pokonała ona Nikolę Wielowską (KK Ziemia Darłowska).

Wyniki sprintu orliczek

W madisonie juniorów bezkonkurencyjni byli Piotr Maślak i Kamil Dolak z KTK Kalisz, którym udało się uzbierać aż 60 punktów. O ponad połowę mniej (29) zdobyła druga para – Julian Kot i Jakub Lewandowski (KS Społem Łódź). Podium uzupełnili Szymon Korniak i Dominik Ratajczak z UKS Copernicus SMS CCC Toruń (27).

Wyniki madisona juniorów

Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski w madisonie juniorek zostały również zawodniczki KTK Kalisz – Anna Długaś i Roksana Pasternak (35). Kolejne pozycje zajęły duety Laura Rybkiewicz / Maja Wróblewska (KK Ziemia Darłowska; 19) i Karolina Urban / Zuzanna Chylińska (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz; 14).

Wyniki madisona juniorek

W rywalizacji orlików zwyciężyli Szymon Potasznik i Radosław Frątczak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (65), którym udało się zebrać punkty na każdym finiszu. Srebrny medal zdobyli Adam Woźniak i Jakub Soszka (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 46), a trzecie miejsce zajęli Dawid Migas i Filip Biernacki z KLTC Konin (37).

Wyniki madisona orlików

W madisonie orliczek Młodzieżowymi Mistrzyniami Polski zostały Anna Sagan i Karolina Kumięga z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń Cycling Team (64), które, jako jedyne, nadrobiły okrążenie nad resztą stawki. Srebro zdobyły również zawodniczki „Pacificu” – Paulina Pastuszek i Natalia Krześlak (52). Podium uzupełniły Sandra Jędrzejak i Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska (40).