Na torze w Pruszkowie rozpoczęły się zawody Orlen Grand Prix Poland. Pierwszego dnia rozegrano 7 finałów. W trzech z nich najlepsi okazali się polscy kolarze.

W finale sprintu drużynowego mężczyzn spotkały się dwa polskie zespoły. Patryk Rajkowski, Maciej Bielecki i Mateusz Rudyk okazali się lepsi od Mateusza Lipy, Rafała Sarneckiego i Krzysztofa Maksela. W wyścigu o trzecie miejsce Czesi (Pavel Kelemen, Tomas Babek i Martin Cechman) wygrali z Danielem Rochną, Cezarym Łączkowskim i Mateuszem Miłkiem.

Blisko zwycięstwa w sprincie drużynowym były Urszula Łoś i Marlena Karwacka. Reprezentantki Polski w finale przegrały z Ukrainkami – Oleną Starikową i Liubov Basovą. Paulina Petri i Nikola Sibiak zajęły 6. miejsce.

Reprezentantki Polski w składzie: Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Łucja Pietrzak i Nikol Płosaj triumfowały w wyścigu drużynowym. W kwalifikacjach i finale Polki jechały w innym zestawieniu. Drugie były Białorusinki, trzecie Holenderki, a czwarte zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Team.

Daniel Staniszewski, Filip Prokopyszyn, Bartosz Rudyk i Damian Sławek uplasowali się na 2. miejscu w zmaganiach mężczyzn. W finale szybciej od gospodarzy pojechali Białorusini – Raman Tsishkou, Hardzei Tsishchanka, Yauheni Karaliok i Mikhail Shemetau. Trzecie miejsce zajął zespół GKS Cartusia w Kartuzach – Wojciech Ceniuch, Kacper Wiszniewski, Marcel Modliński i Nikodem Grzenkowicz.

Katie Archibald i Laura Kenny to jedne z największych gwiazd Grand Prix. Pierwsza z nich jako jedyna nadrobiła dwa okrążenia podczas wyścigu punktowego i sięgnęła po zwycięstwo. Kenny zajęła 3. miejsce. Brytyjki w czołowej trójce rozdzieliła Karolina Karasiewicz. Reprezentantka TKK Pacific Nestle Fitness Team przegrała z Archibald o 25 punktów, a wyprzedziła Kenny o punkt. Nikol Płosaj zajęła 6. miejsce, Łucja Pietrzak była 15., Wiktoria Pikulik 17., Patrycja Lorkowska 18., a Justyna Kaczkowska nie ukończyła wyścigu.

Rozegrano także wyścigi punktowe w kategorii juniorskiej. Wśród juniorów większość stawki stanowili Polacy. Wygrał Radosław Frątczak, który nadrobił 3 okrążenia i zgromadził 69 punktów. Podium uzupełnili Dawid Wiśniewski (46 pkt.) i Szymon Potasznik (33 pkt.). W wyścigu juniorek najlepsze były Holenderki, gdyż wygrała Daniek Hengeveld przed Maud Rinjbeek. Sylwia Kulczyk zajęła 3. pozycję, Marta Wesołowska była 4., a Zuzanna Sierhej 5.

Pełne wyniki znajdują się na facebookowym profilu Areny Pruszków.

Serdecznie zapraszamy na drugi dzień zmagań. Oto program sobotnich zawodów na torze w Pruszkowie.

10:00 – pierwsza runda, repasaże i półfinały keirinu elity kobiet, kwalifikacje, 1/8, repasaże i ćwierćfinały sprintu elity mężczyzn, finał scratchu mężczyzn, scratch do omnium juniorek i juniorów

15:00 – omnium elity kobiet i mężczyzn, dokończenie omnium juniorek i juniorów, półfinały i finały sprintu elity mężczyzn, finały keirinu kobiet