Pierwszego dnia rywalizacji w Pucharze Narodów w Cali rozdano medale w drużynowym wyścigu na dochodzenie i sprincie drużynowym.

Sprint drużynowy kobiet

Drugie miejsce w sprincie drużynowym kobiet zajęły Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak, które w finale uzyskały czas 48,634 s. Lepsze były jedynie Kolumbijki – Martha Bayona, Juliana Gaviria i Yarli Mosquera. Na podium znalazły się też Kanadyjki, Erin Attwell, Jackie Boyle i Sarah Orban.

Wyniki

Sprint drużynowy mężczyzn

Polakom, w składzie Mateusz Miłek, Patryk Rajkowski i Daniel Rochna, udało się zakwalifikować do finału B sprintu drużynowego mężczyzn. Tam zmierzyli się z reprezentacją Czech (Matej Bohuslavek, Dominik Topinka, Robin Wagner), którą pokonali o ponad sekundę, dzięki czemu sięgnęli po brązowy medal. W biegu o złoto szybsi od Kolumbijczyków (Kevin Santiago Quintero, Juan David Ochoa, Ruben Dario Murillo) byli Kanadyjczycy (Hugo Barrette, Ryan Dodyk, Nick Wammes).

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie kobiet

Dzięki dobremu występowi w pierwszej rundzie, Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj i Nikola Wielowska zakwalifikowały się do finału, w którym niestety uległy dobrze dysponowanym Kanadyjkom (Sarah van Dam, Ngaire Barraclough, Erin Attwell, Lily Plante). Na najniższym stopniu podium stanęły Kolumbijki – Lina Marcela Hernandez, Jessica Marcela Parra, Lina Mabel Rojas i Camila Andrea Valbuena.

Wyniki

Drużynowy wyścig na dochodzenie mężczyzn

W rywalizacji mężczyzn triumfowali gospodarze – Juan Esteban
Arango, Bryan Steve Gomez, Jordan Parra i Alex Juan Pablo Zapata – którzy w finale przejechali 4 kilometry w czasie 4:00,457 i dogonili Kanadyjczyków (Sean Richardson, Mathias Guillemette, Jackson Kinniburgh, Michael Foley). Na najniższym stopniu podium stanęli Meksykanie (Jose Muniz, Jorge Martinez, Tomas Aguirre, Ricardo Pena). Polacy nie startowali.