Fot. WroWelo Camp

Jeśli wydaje się Wam, że amatorów na torze jest niewielu, to jesteście w poważnym błędzie.

Już w dniach 19-20 stycznia 2019 roku rusza WroWelo Camp, Pruszków III, czyli trzecie zgrupowanie wielbicieli kolarstwa torowego. Zgrupowanie ma charakter otwarty, przeznaczone jest dla każdego, wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres rafal.berg@interia.eu, zawierające następujące dane: (1) temat wiadomości: WroWelo Camp III, (2) treść: imię i nazwisko, numer kontaktowy, miasto i wybrana opcja wyjazdu.

Szczegóły znajdziecie w poniższym linku:

https://www.facebook.com/events/1762330117212759/

Poprzednie edycję gromadziły olbrzymie ilości amatorów, chcących wspólnie pojeździć po krytym torze w Pruszkowie. Na deskach welodromu gościli torowcy z całej Polski i nie tylko. Każdorazowo było kolorowo i zabawnie, bo pojazdówki torowe organizowane przez Inicjatywa reaktywująca pamięć Wrocławskiego Toru Kolarskiego mają w sobie to coś, szybkość i odrobinę szaleństwa.

W okresie letnim zapaleńcy, których celem jest reaktywacja pamięci Wrocławskiego Toru Kolarskiego oraz Wrocławski Klub Kolarski organizują otwarte jazdy na szalonym torze we Wrocławiu, a także zawody dla amatorów, o czym na pewno jeszcze usłyszymy. Inicjatorem otwartych jazd dla amatorów na Wrocławskim Torze Kolarskim jest Rafal Berg, prywatnie wnuczek Józefa Grundmanna, wybitnego polskiego kolarza torowego.

Fot. WroWelo Camp

Osobiście byłam, sprawdziłam i szczerze polecam klimat wspólnych jazd z WroWelo, oni są zwyczajnie niesamowici, i jedyne co im idzie średnio to jazda na tandemach, choć to może być wina mało doświadczonej pilotki.

https://www.facebook.com/wroclawski.welodrom/

https://www.facebook.com/WroclawskiKlubKolarski/?tn-str=k*F

Poprzedni artykułNajwiększe sukcesy Polaków na mistrzostwach świata
Następny artykułElis Ligtlee kończy karierę
Monika Skóra
Monika Skóra - Dr Jekyll i Ms Hyde. Od lat jako radca prawny... przewrotnie ujmując na co dzień zabezpieczam "tyły", na rowerze staram się tego nie robić. Jestem mamą, a zarazem bardzo aktywną osobą. Kolarstwo, zwłaszcza torowe, jest moją odkrytą z opóźnieniem pasją. Jestem także zaskakującą Mistrzynią Polski Masters w sprintach. Na torze bywam oczami Izy, czyli pilotuję najbardziej niesamowitych tandem torowy, na którym ścigam się wraz z moją niewidomą przyjaciółką.