W minionym tygodniu na torze w kolumbijskim Cali odbyły się mistrzostwa świata juniorów. Reprezentacja Polski wystawiła tylko kadrę juniorów na średnim dystansie. Zabrakło juniorek oraz sprinterów.

W scratchu siódme miejsce zajął Szymon Wiśniewski. Wygrał startujący jako neutralny zawodnik Rusłan Kuzniecow, który jako jedyny nadrobił okrążenie. Dawid Łątkowski był 15. w omnium i uplasował się pozycję niżej w wyścigu eliminacyjnym.

W wyścigu punktowym Marceli Pera zdobył dwa punkty i zakończył zmagania na 14. miejscu. Triumfował Kanadyjczyk Ethan Powell, który nadrobił dwie rundy. W madisonie Pera oraz Wiktor Gałdyn stracili okrążenie i zajęli 10. miejsce. Złoty medal zdobyli Brytyjczycy – Matthew Brennan i (uwaga) Ben Wiggins.

Wyniki – scratch juniorów

Wyniki – omnium juniorów

Wyniki – wyścig eliminacyjny juniorów

Wyniki – madison juniorów

Wyniki – wyścig punktowy juniorów

W wyścigu drużynowym wystartowali: Wiktor Gałdyn, Dawid Łątkowski, Marceli Pera i Szymon Wiśniewski. W kwalifikacjach Polacy uzyskali czwarty czas – 4:08,623. W pierwszej rundzie nasi kolarze pojechali z wynikiem 4:12,415, przegrali o ponad sekundę z Włochami i zostali sklasyfikowani na siódmej lokacie.

Wyniki – wyścig drużynowy juniorów

Dwóch naszych reprezentantów pojechało w wyścigu indywidualnym. Lepiej zaprezentował się Szymon Wiśniewski. W kwalifikacjach wykręcił szósty czas (3:12,007). Wiktor Gałdyn był 24. (3:22,777). W finale Brytyjczyk Matthew Brennan pobił rekord świata (3:07,092) i wygrał z Włochem Lucą Giaimim.

Wyniki – wyścig indywidualny juniorów – kwalifikacje

Wyniki – wyścig indywidualny juniorów – finały

Szymon Wiśniewski wystartował także w wyścigu na kilometr. W kwalifikacjach uzyskał dziesiąty rezultat – 1:02,561. W dwóch częściach rywalizacji najlepszy okazał się Tayte Ryan z Australii.

Wyniki – kilometr juniorów – kwalifikacje

Wyniki – kilometr juniorów – finały

Poprzedni artykułGrand Prix Prostejov 2023: Dobre wyniki polskich kolarzy za południową granicą