fot. Jan Brychta Photo/ svetcyklistky.cz

W ostatnich dniach w Czechach rozegrano 24. edycję Grand Prix Prościejowa – Memoriał Otmara Malecka. Czołowe pozycje w tych zawodach zajmowali polscy kolarze.

W Prościejowie dwukrotnie rozegrano wyścig madison i po dwa zwycięstwa sięgnęli reprezentanci GKS Kartusia. W pierwszym wyścigu Konrad Waliniak i Kacper Majewski triumfowali z wynikiem 47 punktów. Drugie miejsce zajęli Adam Krenek/Stepan Sikory (Favorit Brno) – 30 punktów, a trzecie Wojciech Pszczolarski i Filip Prokopyszyn (TUFO Pardus Prostejov) – 28 punktów. W dwóch zawodach również najlepszy okazał się duet GKS Kartusia z Kacprem Majewskim w składzie. Razem z Adamem Woźniakiem zgromadzili 68 punktów. Wyprzedzili o 17 oczek Konrada Waliniaka, który tym razem startował razem z Czechem Radovanem Stecem. Do zmian doszło także w składach TUFO. Podium uzupełnili Wojciech Pszczolarski i Matyas Koblizek z dorobkiem 30 punktów.

Konrad Waliniak okazał się najlepszy w omnium. Reprezentant GKS-u Kartusia wygrał wyścig tempowy, a w całej rywalizacji zgromadził 133 punkty. Podium uzupełnili kolarze z klubu z Prostejova – Matyas Koblizek (120 pkt.) i Filip Prokopyszyn (117 pkt.).

Filip Prokopyszyn stanął także na podium w wyścigu punktowym, w którym zanotował 40 oczek. Polski kolarz przegrał o 8 punktów ze swoim klubowym kolegą Matyasem Kobilzkiem oraz o 6 punktów z Adamem Krenkiem (Favorit Brno). Koblizek był najlepszy także w scratchu, gdzie wyprzedził Prokopyszyna. W gronie kolarzy, którzy nadrobili okrążenie znaleźli się także: czwarty Adam Woźniak, dziewiąty Kacper Majewski i jedenasty Wojciech Pszczolarski.

Kacper Majewski do samego końca ścigał się o wygraną w wyścigu eliminacyjnym. Ostatecznie przegrał tylko ze Stepanem Sikorym z Favorita Brno. Wojciech Pszczolarski był 6., a Adam Woźniak 16.

Poprzedni artykułRankingi kwalifikacji olimpijskich po mistrzostwach świata
Następny artykułMistrzostwa Świata Juniorów: Polacy bez medalu
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.