Zakończył się drugi dzień rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym. Na torze w Szczecinie królowały dziś sprint, keirin i omnium.

Mistrzem Polski w sprincie juniorów został Marcin Marciniak (UKS Copernicus SMS CCC Toruń), który w finale pokonał Mateusza Przymusińskiego (UKS TFP Jedynka Kórnik). Podium uzupełnił Tomasz Grzesiak z LUKS Trójka Piaseczno.

Wyniki sprintu juniorów

W rywalizacji orlików najlepszy był inny kolarz „Copernicusa” – Daniel Rochna. Kolejne pozycje zajęli Łukasz Kowal z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne i Cezary Łączkowski reprezentujący barwy ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz.

Wyniki sprintu orlików

Zmagania w omnium juniorów zdominował Piotr Maślak z KTK Kalisz, który łącznie uzbierał 130 punktów. Drugie miejsce zajął jego drużynowy kolega – Kamil Dolak (98) – a podium uzupełnił Jakub Lewandowski z KS Społem Łódź (97).

Wyniki omnium juniorów

Młodzieżową Mistrzynią Polski w omnium juniorek została Maja Tracka z ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz (134), która dzięki zwycięstwie na ostatnim finiszu wyprzedziła Tamarę Szalińską z UKS TFP Jedynka Kórnik (132). Brązowy medal zdobyła Iga Wiklińska z MAT ATOM Deweloper Wrocław (124).

Wyniki omnium juniorek

W wieloboju orlików najlepszy był Szymon Potasznik jeżdżący w barwach KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, który w czterech konkurencjach uzbierał 133 punkty. Kolejne miejsca zajęli Radosław Frątczak (125), również zawodnik „Tarnovii”, oraz Radosłąw Lewandowski z GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (124).

Wyniki omnium orlików

Złoty medal w omnium orliczek, z dorobkiem 121 punktów, zdobyła Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska. Na kolejnych lokatach uplasowały się zawodniczki TKK Pacific Nestle Fitness Toruń Cycling Team – Karolina Kumięga (119) i Natalia Krześlak (116).

Wyniki omnium orliczek

Wczoraj rozegrano też zmagania w keirinie kobiet. Młodzieżową Mistrzynią Polski wśród juniorek została Natalia Wężyk z KS Społem Łódź. Na podium znalazły się też Joanna Błaszczak (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Laura Rybkiewicz z KK Ziemia Darłowska.

Wyniki keirinu juniorek

W rywalizacji orliczek najlepsza okazała się Nikola Seremak z KK Ziemia Darłowska. Podium uzupełniły Paulina Petri (KS Społem Łódź) i zespołowa koleżanka triumfatorki – Nikola Sibiak.

Wyniki keirinu orliczek

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Sankt Petersburgu: Zapowiedź czwartego dnia rywalizacji
Następny artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2021: Podsumowanie trzeciego dnia