fot. GK Piast Szczecin

W sobotę na welodromie w Pruszkowie rozdano kolejne komplety medali i koszulki młodzieżowych mistrzów i mistrzyń kraju. Rywalizowano w omnium, sprincie indywidualnym oraz keirinie.

Zawodniczki specjalizujące się w krótkim dystansie rywalizowały wczoraj w keirinie. Wśród juniorek triumfowała Natalia Walecka (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz), pokonując Paulinę Hojkę (LARK Ziemia Darłowska) i Nikolę Jankowską (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz). W rywalizacji orliczek zwyciężyła natomiast Nikola Seremak (GK Piast Szczecin), która w finale pokonała Maję Tracką (MAT ATOM Deweloper Wrocław) i Nikolę Wielowską (LARK Ziemia Darłowska).

Mężczyźni walczyli o medale w sprincie indywidualnym. Mistrzem Polski juniorów został Kacper Kwiatek (KTK Kalisz), który w finale pokonał Kamila Kordalskiego z GK Piast Szczecin. Podium uzupełnił Joachim Adamcio z KTK Kalisz, który w biegach o brąz pokonał Juliana Gabrusewicza (UKS TFP Jedynka Kórnik). Wśród orlików zwyciężył Konrad Burawski (GK Piast Szczecin), a kolejne lokaty zajęli Mateusz Przymusiński (UKS TFP Jedynka Kórnik), Mateusz Sztrauch (KLTC Konin) i Tomasz Dobrzyński (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz).

Kolarki i kolarze specjalizujący się w średnim dystansie rywalizowali wczoraj w omnium. Zmagania juniorek padły łupem Martyny Szczęsnej (WMKS Olsztyn), która zgromadziła na swoim koncie 138 punktów. O sześć oczek mniej zdobyła druga Weronika Wąsaty (LARK Ziemia Darłowska), a trzecie miejsce zajęła Eliza Rabażyńska (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz; 119). Wśród juniorów najlepszy okazał się Dawid Łątkowski (UKS Copernicus CCC – SMS Toruńl 134), który pokonał dwóch kolarzy KTK Kalisz – Wiktora Gałdyna (130) i Jana Gaderę (111).

W rywalizacji orliczek zwyciężyła Olga Wankiewicz (MAT ATOM Deweloper Wrocław), zdobywając 143 punkty. Podium uzupełniły Laura Rybkiewicz (LARK Ziemia Darłowska; 135) oraz zespołowa koleżanka triumfatorki, Tamara Szalińska (124). Zmagania orlików zdominowali natomiast kolarze GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, plasując się na trzech pierwszych miejscach. Zwyciężył Konrad Waliniak (187), przed Adamem Woźniakiem i Kacprem Majewskim (obaj 164), o pozycjach których zadecydował ostatni finisz, wygrany przez Adama Woźniaka.

Dziś ostatni dzień zmagań.

Wyniki

Poprzedni artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023: Wyniki pierwszego dnia rywalizacji
Następny artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023: Wyniki trzeciego dnia rywalizacji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.