Pierwszego dnia zmagań w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w indywidualnych i drużynowych wyścigach na dochodzenie, a także sprincie drużynowym.

Pierwszego dnia młodzieżowych mistrzostw Europy rywalizowano w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Wśród orliczek najlepsza okazała się Zuzanna Chylińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), która w finale doścignęła Natalię Krześlak, swoją drużynową koleżankę. Trzecie miejsce zajęła Anna Długaś (LARK Ziemia Darłowska; 3:48,425). Zmagania orlików zakończyły się zwycięstwem Adama Woźniaka (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), który w biegu o złoto był lepszy od Kacpra Majewskiego, również zawodnika kartuskiego zespołu. Podium uzupełnił Dominik Ratajczak z Lubelskie Perła Polski.

W drużynowym wyścigu na dochodzenie juniorek najlepsze okazały się zawodniczki LARK Ziemia Darłowska (Otylia Kubicka, Weronika Wąsaty, Zofia Jakubowska, Katarzyna Stelmach, Oliwia Sroczyńska), które w finale pokonały ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz (Kinga Rybkiewicz, Oliwia Kępczynska, Urszula Sipko, Eliza Rabażyńska). Brązowy medal zdobyły zawodniczki UKS Ratusz Maszewo (Gabriela Pustkowiak, Anna Preca, Zofia Krystkowiak, Maja Jarmowska).

Wśród orliczek triumfowały: Tamara Szalińska, Olga Wankiewicz, Maja Tracka, Agata Kowalska i Dominika Włodarczyk z MAT ATOM Deweloper Wrocław. Drugie miejsce zajęły: Natalia Krześlak, Agata Lichosyt, Zuzanna Chylińska i Maja Gondek z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, a podium uzupełniły zawodniczki LARK Ziemia Darłowska (Nikola Wielowska, Sara Prusińska, Anna Długaś, Laura Rybkiewicz).

Zmagania w wyścigu drużynowym na dochodzenie juniorów padły łupem kolarzy KTK Kalisz (Marceli Pera, Piotr Kij, Wiktor Gałdyn, Jakub Gilicki, Jan Gadera), którzy w finale pokonali UKS Copernicus CCC – SMS Toruń (Dawid Łątkowski, Szymon Wiśniewski, Tomasz Błażejewski, Dawid Zariczny). Trzecie miejsce zajęła drużyna ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz (Wiktor Kurek, Kamil Zieliński, Kacper Jabłoński, Igor Włodarczyk).

W rywalizacji orlików zwyciężyli zawodnicy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (Adam Woźniak, Konrad Waliniak, Kacper Majewski, Maciej Noceń, Kamil Kudliński), pokonując KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (Radosław Frątczak, Piotr Maślak, Julian Kot, Antoni Kida, Kamil Dolak) i swoich kolegów z drużyny – Szymona Pomiana, Jakuba Soszkę, Ignacego Walczaka i Igora Kujawę, któzy zajęli trzecie miejsce.

W piątek na welodromie w Pruszkowie rozegrano również sprint drużynowy. Wśród juniorów najlepsi byli zawodnicy UKS Copernicus CCC (Szymon Wiśniewski, Tomasz Błażejewski, Mateusz Janicki; 48,078 s), którzy w finale pokonali kolarzy UKS TFP Jedynka Kórnik (Dawid Wika-Czarnowski, Erik Pacholec, Julian Gabrusewicz; 49,310 s). Podium uzupełnili Kamil Kordalski, Franciszek Dolinny i Marcel Wolski (GK Piast Szczecin; 49,487 s). W rywalizacji juniorek zwyciężyła drużyna ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz (Natalia Głowacka, Nikola Jankowska, Natalia Walecka; 52,508 s), pokonując zawodniczki LARK Ziemia Darłowska (Oliwia Sroczyńska, Weronika Wąsaty, Otylia Kubicka, Zofia Jakubowska; 53,748 s). Brązowe medale na podium założyły również kolarki ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz (Oliwia Kępczyńska, Urszula Sipko, Kinga Rybkiewicz, Eliza Rabażyńska; 53,941 s).

Młodzieżowymi mistrzyniami Polski w sprincie drużynowym wśród orliczek zostały natomiast Nikola Wielowska, Laura Rybkiewicz, Sara Prusińska i Natalia Kaczmarczyk (LARK Ziemia Darłowska; 52,895 s), pokonując w finale Natalię Wężyk, Barbarę Gorzkiewicz i Anastazję Wilijewicz (KS Społem Central Łódź; 56,608 s). Podium uzupełniły Natalia Krześlak, Agata Lichosyt i Maja Gondek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team; 57,983 s). W rywalizacji orlików najlepsi okazali się Gracjan Dąbrowski, Tomasz Dobrzyński i Radosław Laskowski (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz; 47,416 s), którzy w finale pokonali zawodników KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (Radosław Frątczak, Piotr Maślak, Julian Kot; 52,885 s). Podium uzupełnili Adam Woźniak, Jakub Soszka i Maciej Noceń (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 55,438 s).

Wyniki pierwszego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym 2023

Poprzedni artykułStartują Młodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023
Następny artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023: Wyniki drugiego dnia rywalizacji