fot. Arena Pruszków

W dniach 4-6 kwietnia na welodromie w Pruszkowie zastanie rozegrana druga seria Pucharu Polski w kolarstwie torowym, będąca jednocześnie Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS.

Po krótkiej przerwie krajowi torowcy wracają do rywalizacji. Od wtorku do czwartku zawodnicy i zawodniczki wystartują w drugiej serii Pucharu Polski w kolarstwie torowym, który rozegrany zostanie na welodromie w Pruszkowie. Dodatkowo kolarze i kolarki będą rywalizowali o medale Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS.

Pierwszego dnia zmagań rozegrane zostaną wyścigi drużynowe (4 km), kwalifikacje i pierwsze rundy sprintu indywidualnego, a także wyścigi punktowe, będące kwalifikacjami do omnium. Rywalizacja w torowym wieloboju zdominuje środowe zmagania – oprócz tego, jutro odbędą się też finały sprintu kobiet oraz mężczyzn (elita i junior).

W czwartek zawodnicy i zawodniczki będą ścigali się w indywidualnym wyścigu na dochodzenie, keirinie, a także madisonie.

Regulamin i szczegółowy harmonogram rywalizacji można znaleźć –> tutaj.

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Kairze 2023: Mateusz Rudyk czwarty w sprincie
Następny artykułBelgian Track Meeting 2023: Reprezentacja Polski weźmie udział w zawodach
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.