Ostatniego dnia ORLEN Mistrzostw Polski Elity w Kolarstwie Torowym, Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Konkurencjach Nieolimpijskich królowało omnium. Oprócz tej konkurencji, rywalizowano w jeździe na czas.

W omnium mężczyzn najlepszy okazał się Daniel Staniszewski, który w finałowej klasyfikacji wyprzedził swojego kolegę z drużyny – Alana Banaszka (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Trzecie miejsce zajął Filip Prokopyszny z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne. Wśród kobiet zwyciężyła Daria Pikulik (KK Ziemia Darłowska). Brązowa medalistka mistrzostw świata w omnium nie dała szans rywalkom. Pikulik wygrała pierwsze trzy konkurencje wchodzące w skład torowego wieloboju, a następnie potwierdziła swoją dominację w wyścigu punktowym. Dalsze miejsca zajęły Łucja Pietrzak (MAT Atom Deweloper) i Marta Jaskulska (CCC-Liv).

Wyniki omnium kobiet

Wyniki omnium mężczyzn

W jeździe na czas kobiet (500m) mistrzynią Polski została Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz; 33,872). Srebro zdobyła Marlena Karwacka (34,357), a brąz Nikola Sibiak (obie KK Ziemia Darłowska; 34,844), która była najlepszą orliczką. W tej klasyfikacji podium uzupełniły Paulina Petri (KS Społem Łódź; 35,364) i Paulina Pastuszek (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team; 39,950). W rywalizacji mężczyzn (1km) triumfował Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik; 01:01,260), który o 24 setne sekundy pokonał Krzysztofa Maksela (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz; 01:01,264). Brąz zdobył Mateusz Sztrauch (KLTC Konin; 01:02,937), który był najlepszym orlikiem. W tej kategorii dalsze miejsca zajęli Bartosz Rudyk (Wibatech Merx Wrocław; 01:03,694) i Jakub Soszka (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 01:05,045).