Zakończyły się sześciodniowe zmagania na torze we włoskiej Fiorenzuoli. Ostatniego dnia rywalizacji Bartosz Rudyk i Wojciech Pszczolarski ponownie uzyskali najlepszy czas przejazdu pojedynczego okrążenia.

Rywalizacja rozpoczęła się od scratchu kobiet i mężczyzn do lat 23. Najszybszą zawodniczką była Włoszka Vittoria Guazzini, która wyprzedziła Nastassię Kiptsikavą (Białoruś) i swoją rodaczkę, Martinę Fidanzę. W czołowej dziesiątce, na miejscach 5-8, uplasowały się cztery Polki – Nikola Wielowska, Karolina Karasiewicz, Łucja Pietrzak oraz Nikol Płosaj.

Wyniki scratchu kobiet

Wśród orlików w wyścigu na kreskę najszybszy był Laurin Drescher z reprezentacji Niemiec. Podium uzupełnili Valentin Goetzinger (Austria) i Włoch Mattia Pinazzi. Tuż za podium uplasował się jedyny Polak startujący w tej konkurencji – Filip Prokopyszyn.

Wyniki scratchu mężczyzn U23

Elita kobiet rywalizowała też w wyścigu punktowym, który zdominowały Włoszki, zajmując wszystkie miejsca na podium. Najlepsza okazała się Vittoria Guazzini (28), a za nią uplasowały się Martina Alzini (17) i Martina Fidanza (15). Polki ponownie zajęły pozycje w przedziale 5-8. Najwięcej punktów zdobyła Nikola Wielowska (12), która wygrała ostatni finisz. Za nią uplasowały się Nikol Płosaj (11), Karolina Karasiewicz (8) i Łucja Pietrzak (6).

Wyniki wyścigu punktowego kobiet

W niedzielę rozegrano też finałowe konkurencje wchodzące w skład 6 Giorni delle Rose mężczyzn. Pierwszą z nich były zmagania o najszybszy czas okrążenia, które ponownie padły łupem duetu Bartosz Rudyk / Wojciech Pszczolarski (20,902 s). Kolejne miejsca zajęły pary Christos Volikakis / Zafeiris Volikakis (Grecja; 21,090 s) i Benjamin Thomas / Donavan Grondin (Francja; 21,128 s). Na piątej pozycji, z czasem 21,202 s, uplasowali się Filip Prokopyszyn i Arne Birkemose, a siódme miejsce zajęli Szymon Sajnok i Daniel Staniszewski (21,881 s).

Wyniki okrążenia ze startu lotnego mężczyzn

W madisonie mężczyzn najlepsi ponownie okazali się Francuzi – Benjamin Thomas i Donavan Grondin. Zgromadzili oni aż 85 punktów. Prawie 40 oczek mniej uzbierali drudzy Elia Viviani i Simone Consonni (Włochy; 48). Podium, dzięki wyższemu miejscu na ostatnim finiszu, uzupełnili Thery Schir i Tristan Marguet (Szwajcaria; 45). Tyle samo punktów zdobyli Rosjanie – Vlas Shichkin i Ilia Shchegolkov.

Na miejscach 5-7 uplasowały się polskie duety – odpowiednio Daniel Staniszewski / Szymon Sajnok (30), Wojciech Pszczolarski / Bartosz Rudyk (24) i Filip Prokopyszyn / Arne Birkemose (20). W klasyfikacji generalnej 6 Giorni delle Rose mężczyzn triumfowali Thomas i Grondin.