fot. Adrian Tekliński / FB official fanpage

Adrian Tekliński, u którego w 2020 roku wykryto erytropoetynę (EPO), został zdyskwalifikowany na cztery lata.

Pod koniec 2020 roku Polska Agencja Antydopingowa (POLADA) poinformowała o wykryciu EPO u jednego z kolarzy. Nazwisko zawodnika kilka miesięcy później podał portal WP Sportowe Fakty – chodziło o Adriana Teklińskiego. Kolarz urodzony w Brzegu specjalizował się w scratchu, w którym zdobył złoty medal mistrzostw świata, a także srebro i brąz kontynentalnego czempionatu.

Feralną próbkę pobrano u niego poza zawodami. Jak przed kilkoma miesiącami, w rozmowie z WP Sportowe Fakty, informował prezes Polskiej Agencji Antydopingowej – Michał Rynkowski – Adrian Tekliński (podobnie jak przyłapany na EPO Jarosław Wołosiuk) nie zażądał analizy próbki B i został tymczasowo zawieszony.

Teraz oficjalnie wiadomo, że, zgodnie z przewidywaniami, polski mistrz świata w scratchu został zawieszony na 4 lata, od 30.10.2020, do 29.10.2024. Nazwisko Adriana Teklińskiego pojawiło się bowiem na liście „Przypadków naruszenia przepisów antydopingowych” Polskiej Agencji Antydopingowej, którą można znaleźć tutaj.

Poprzedni artykułKobieca reprezentacja Niemiec na 4 kilometry „Drużyną Roku”
Następny artykułDaily Mail: Jason Kenny zakończył karierę
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.