fot. UCI/SWpix.com

Niemieckie kolarki ścigające się w drużynowym wyścigu na dochodzenie zostały wybrane „Drużyną Roku” Niemiec. W tym sezonie zdobyły one złoty medal igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata.

W tym tygodniu poznaliśmy zwycięzców i zwyciężczynie niemieckiego plebiscytu na „Sportowca Roku”. Na 75. gali Sportler des Jahres organizowanej przez Internationale Sport-Korrespondenz wyróżniona została niemiecka drużyna w wyścigu na dochodzenie. Lisa Brennauer, Lisa Klein, Mieke Kroeger oraz Franziska Brausse zostały wybrane „Drużyną Roku”.

Dla Niemek rok 2021 był niezwykle udany – zwyciężyły one w igrzyskach olimpijskich, pokonując faworyzowane Brytyjki i ustanawiając nowy rekord globu, 4:04,242. W drugiej części sezonu dołożyły do tego triumfy w tej samej konkurencji w mistrzostwach Europy i świata. W plebiscycie Niemki uplasowały się przed męskimi drużynami jeździeckimi oraz tenisa stołowego. W czołowej dwudziestce znalazły się też torowe sprinterki – Lea Sophie Friedrich, Emma Hinze oraz Pauline Grabosch, które zajęły trzynaste miejsce.

W plebiscycie na najlepszą sportsmenkę Lisa Brennauer była piąta, Emma Hinze dziewiąta, a Lea Sophie Friedrich jedenasta.

Nie tylko Niemki zostały wyróżnione za swoje osiągnięcia w sezonie 2021 – w holenderskim plebiscycie tytuł „Drużyny Roku” wywalczyła drużyna sprinterów, która również triumfowała w igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata i Europy.

Poprzedni artykułPuchar Narodów 2022: Jedna runda cyklu ma odbyć się w Milton
Następny artykułAdrian Tekliński zdyskwalifikowany na 4 lata
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.