fot. UCI

Dziś rano, zgodnie z zapowiedziami, na pruszkowskim welodromie pojawił się komornik, który skonfiskował zajęte wcześniej ruchomości, do których należały między innymi meble i sprzęt do pomiaru czasu.

Zadłużenie Polskiego Związku Kolarskiego wobec Mostostalu Puławy, który wybudował tor w Pruszkowie, wynosi na obecną chwilę prawie 11 milionów i stale rośnie. Od dawna federacja była „straszona” konfiskatą należących do niej ruchomości. W końcu miarka się przebrała i Mostostal zawnioskował o „odebranie dozoru dłużnikowi oraz powierzenie pod dozór zajętego mienia wierzycielowi”.

Brak pomysłu, dobrej woli, a nawet arogancja Polskiego Związku Kolarskiego – nie tylko wobec wierzyciela – doprowadza do…

Opublikowany przez Tomasza Zimocha Czwartek, 15 października 2020

Komornik przystąpił dziś do czynności egzekucyjnych i skonfiskował wiele przedmiotów należących do PZKolu. Wśród nich znalazły się między innymi meble, a także sprzęt do pomiaru czasu. Egzekucja odbyła się w trakcie Mistrzostw Polski w konkurencjach nieolimpijskich i Mistrzostw Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, jednak te zostały przeprowadzone, ponieważ użyto do nich wypożyczonej aparatury.
https://twitter.com/mateusz_rudyk/status/1317019995281436673?s=20

W najbliższych tygodniach na welodromie w Pruszkowie planowane są kolejne zawody – między innymi mistrzostwa Polski elity i Orlen Grand Prix Polski. W opublikowanym przez PZKol oświadczeniu, prezes związku zapewnił, że pomimo problemów wszystkie imprezy się odbędą.

Treść komunikatu prezesa PZKol

Pruszków, dnia 16.10.2020 r

Komunikat Prezesa Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do informacji o podjętych dziś czynnościach egzekucyjnych oświadczam,że wierzyciel przejął w posiadanie ruchomości stanowiące własność Polskiego Związku Kolarskiego, w tym urządzenia do pomiaru czasu oraz meble. Niemniej podkreślam, że żadne zawody sportowe (zaplanowane w najbliższym czasie) z tego powodu nie są zagrożone i odbędą się w wyznaczonych wcześniej terminach, w tym Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS, Orlen Mistrzostwa Polski Elity w kolarstwie torowym Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w konkurencjach nieolimpijskich, Orlen Mistrzostwa Polski Masters – konkurencje torowe, a także Orlen Grand Prix Polski. Łączę wyrazy szacunku

Krzysztof Golwiej

Poprzedni artykułMME Fiorenzuola 2020: 5 medali Biało-Czerwonych na koniec!
Następny artykułWyniki MP w konkurencjach nieolimpijskich, MP Krajowego Zrzeszenia LZS
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.