fot. PZKol

Ostatniego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Fiorenzuoli reprezentantki i reprezentanci Polski zdobyli 5 medali. W keirinie orliczek druga była Nikola Sibiak, a tuż za nią uplasowała się Nikola Seremak. Trzecie miejsce w tej samej konkurencji wśród orlików zajął Mateusz Sztrauch. W omnium juniorek najlepsza była Nikola Wielowska, natomiast w rywalizacji orliczek srebro zdobyła Wiktoria Pikulik.

W keirinie orliczek nasze reprezentantki zdobyły dwa medale. Nikola Sibiak zajęła drugie miejsce, a Nikola Seremak trzecie. Zwyciężyła Lea Sophie Friedrich (Niemcy), dla której był to czwarty złoty medal na tej imprezie. Poprzednio triumfowała w sprincie drużynowym, sprincie indywidualnym oraz jeździe na czas.

W rywalizacji mężczyzn do lat 23. brąz zdobył Mateusz Sztrauch. Polaka pokonali jedynie Anton Hohne (Niemcy) i Daan Kool (Holandia). Dziesiąte miejsce zajął drugi z naszych reprezentantów, Mateusz Miłek.

Wyniki keirinu kobiet U23

Wyniki keirinu mężczyzn U23

W omnium juniorek bezkonkurencyjna okazała się Nikola Wielowska. Pierwsze dwa wyścigi wchodzące w skład omnium kończyła na drugim miejscu. Następnie była najlepsza w wyścigu eliminacyjnym i obroniła prowadzenie w wyścigu punktowym. Za Wielowską uplasowały się Flavie Boulais (Francja) i Daniela Campos (Portugalia). Dla Polki był to czwarty medal na tych mistrzostwach.

Wyniki omnium juniorek

Radosław Frątczak zajął ósme miejsce w tej samej konkurencji w kategorii juniorów. Polak zaczął zmagania od trzeciej pozycji w scratchu, następnie był dziewiąty w wyścigu tempo i ósmy w eliminacyjnym. W kończącym omnium wyścigu punktowym, udało mu się zapunktować na trzech finiszach. Mistrzem Europy został Leo van Belle (Holandia), a podium dopełnili Tim Torn Teutenberg (Niemcy) i Eddy Le Huitouze (Francja).

Wyniki omnium juniorów

W wieloboju kobiet drugie miejsce zajęła Wiktoria Pikulik. Polka była druga w scratchu i w wyścigu eliminacyjnym, a na koniec pojechała świetny wyścig punktowy, dzięki czemu miała sporą przewagę nad Oliviją Baleisyte (Litwa). Zwyciężyła Maria Novolodskaya z Rosji.

Wyniki omnium kobiet U23

Filip Prokopyszyn zakończył zmagania w omnium orlików na piątej pozycji. Polak finiszował w czołówce każdego z czterech wyścigów i w ostatecznym rozrachunku stracił do podium 11 punktów. Pierwsze miejsce zajął Gleb Syritsa (Rosja), a za nim uplasowali się Alex Vogel (Szwajcaria) i Fabio van den Bossche (Belgia).

Wyniki omnium mężczyzn U23

Natalia Nieruchalska zajęła czwartą pozycję w jeździe na czas juniorek. Najszybsza była Martith Vanhove (Belgia), przed Allą Bieteską (Ukraina) i Taky Marie Divine Kouame (Francja). Joanna Błaszczak zakończyła zmagania na ósmym miejscu.

W tej samej konkurencji w kategorii orlików zwyciężył Felix Gross (Niemcy). Drugie miejsce zajął jego rodak, Anton Hohne, a trzeci był Ivan Smirnov (Rosja). Polacy nie startowali.

Wyniki jazdy na czas juniorek

Wyniki jazdy na czas mężczyzn U23

Biało-Czerwoni kończą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy z siedemnastoma medalami (3 złote, 8 srebrnych, 6 brązowych). Gratulacje!

Poprzedni artykułMME Fiorenzuola 2020: Program szóstego dnia mistrzostw
Następny artykułEgzekucja komornicza na torze w Pruszkowie
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.