fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Filip Prokopyszyn kolejnym nowym nabytkiem Mazowsze Serce Polski. 20-latek podpisał kontrakt wiążący go z ekipą Dariusza Banaszka aż do 2024 roku.

Prokopyszyn znany jest bardziej ze swoich występów na torze. Od kilku lat reprezentuje nasz kraj w przeróżnych imprezach mistrzowskich. Jest trzykrotnym wicemistrzem świata juniorów, a w ciągu ostatnich dwóch lat zdobył m.in. srebrny medal Igrzysk Europejskich w Scratchu i brązowy medal mistrzostw Europy w wyścigu eliminacyjnym, przegrywając jedynie z Elią Vivianim i Bryanem Coquardem.

Niestety jego doświadczenie na szosie jest zdecydowanie mniejsze. Do tej pory nie miał okazji startować w żadnych większych imprezach, jednak w barwach Mazowsze Serce Polski powinno się to zmienić – w końcu ekipa, dzięki zajęciu pierwszego miejsca w rankingu UCI wśród europejskich drużyn kontynentalnych, powinna dostać zaproszenia na kilka całkiem prestiżowych wyścigów.

Nie wiadomo jeszcze jaka będzie rola Prokopyszyna w Mazowszu, ale sam fakt, że jego kontrakt będzie obowiązywał aż do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się w 2024 roku, mówi o tym, że cieszy się on sporym zaufaniem ze strony ekipy.

Poprzedni artykułIúri Leitão: „Spodziewałem się dobrego występu w mistrzostwach Europy” (wywiad)
Następny artykułZakończyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.