Mateusz Rudyk awansował do strefy medalowej w sprincie indywidualnym. W ćwierćfinale dwukrotnie wygrał z Japończykiem Otą. Niewiarygodnej rzeczy w finale wyścigu indywidualnego dokonał Filippo Ganna, który odrobił dużą stratę.

Mateusz Rudyk awansował do półfinału sprintu indywidualnego. W niedzielnym ćwierćfinale Polak zmierzył się z Kaiyą Otą. W pierwszym wyścigu Japończyk próbował stójki, chciał taktycznie zaskoczyć naszego reprezentanta, ale Rudyk minął go bez problemów po zewnętrznej. Drugi bieg był bardziej wyrównany, ale polski sprinter wyprzedził Otę praktycznie na linii mety.

Po dwóch wyścigach zakończyły się pozostałe rywalizacje w 1/4 finału. Harrie Lavreysen wygrał z Matthewem Richardsonem, Nicholas Paul z Josephem Trumanem, a Jack Carlin z Thomasem Cornishem. W poniedziałek odbędą się półfinały i finały. Mateusz Rudyk zmierzy się z Paulem z Trynidadu i Tobago.

Wyniki – sprint mężczyzn – ćwierćfinały

Rywalizacja w omnium rozpoczęła się od scratchu wygranego przez Iuriego Leitao po ataku na kilka okrążeń przed metą. Alan Banaszek finiszował na 15. pozycji. W wyścigu tempowym kolejny popis mocy dał Leitao. Portugalczyk jako jedyny nadrobił okrążenie i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji. Banaszek zajął w tej konkurencji 10. miejsce.

Wyścig eliminacyjny rozpoczął się od odpadnięcia Alana Banaszka. Po raz trzeci świetnie spisał się Iuri Leitao. Portugalczyk przegrał dopiero w finale z Campbellem Stewartem. Przed wyścigiem punktowym Leitao miał 24 punkty przewagi nad Dylanem Bibiciem. Strata zajmującego 15. miejsce Alana Banaszka do podium wynosiła aż prawie 60 punktów.

Finałowa konkurencja, czyli wyścig punktowy był niezwykle chaotyczny. Nie brakowało ataków i nadrobionych okrążeń, także wśród zawodników z czołówki, więc dochodziło do zmian w klasyfikacji. Rywale zbliżali się do Iuriego Leitao, ale w drugiej części wyścigu lider bronił się bardzo skutecznie i ostatecznie wygrał z wynikiem 188 punktów. Medale zdobyli także Benjamin Thomas (180 pkt.) i Shunsuke Imamura (171 pkt.). Alan Banaszek jechał aktywnie, szczególnie na początku rywalizacji i nadrobił łącznie trzy rundy. Polak zajął 13. miejsce z dorobkiem 97 punktów.

Wyniki – omnium mężczyzn – scratch

Wyniki – omnium mężczyzn – wyścig tempowy

Wyniki – omnium mężczyzn – wyścig eliminacyjny

Wyniki – omnium mężczyzn – wyścig punktowy i klasyfikacja

Bardzo ciekawie zapowiadał się wyścig indywidualny na 4 kilometry. Najszybciej pojechali uczestnicy ostatniego wyścigu w eliminacjach – Filippo Ganna (4:01,344) i Daniel Bigham (4:02,961). Włoch i Brytyjczyk ścigali się także w finale. Kacper Majewski zajął w kwalifikacjach 14. miejsce z czasem 4:13,544.

Niesamowity przebieg miał wyścig finałowy. Daniel Bigham ciągle powiększał przewagę nad Filippo Ganną, która na kilometr przed metą wynosiła jeszcze dwie sekundy. Wydawało się, że wszystko jest rozstrzygnięte, ale Włoch się nie poddał. Zaczął odrabiać straty i ostatecznie na linii mety wygrał z Brytyjczykiem o 54 tysięczne sekundy. Brązowy medal zdobył inny Włoch Jonathan Milan po pewnej wygranej z Ivo Manuelem Alvesem Oliveirą.

Wyniki – wyścig indywidualny mężczyzn – eliminacje

Wyniki – wyścig indywidualny mężczyzn – finały

Urszula Łoś i Marlena Karwacka odpadły z keirinu już wczoraj. Dzisiaj odbyły się ćwierćfinały, półfinały i finały. Z pierwszego półfinału awansowały: Lea Sophie Friedrich, Ellesse Andrews i Nicky Degrendele, a z drugiego – Martha Bayona Pineda, Mathilde Gros i Hetty van der Wouw. Odpadła m.in. Emma Hinze. W wyścigu finałowym najlepsza okazała się Ellesse Andrews. Nowozelandka utrzymała prowadzenie przez dłuższy czas aż do mety. Podium uzupełniły Martha Bayona Pineda i Lea Sophie Friedrich.

Wyniki – keirin kobiet – ćwierćfinały

Wyniki – keirin kobiet – półfinały

Wyniki – keirin kobiet – finały

Trudno wyjść z podziwu z powodu ostatnich osiągnięć Lotte Kopecky. Belgijka tydzień temu zakończyła Tour de France na drugim miejscu. Dzisiaj została mistrzynią świata w wyścigu eliminacyjnym. Na ostatnim finiszu zdecydowanie wyprzedziła Francuzkę Valentine Fortin. Trzecie miejsce zajęła Amerykanka Jennifer Valente. Patrycja Lorkowska odpadła w środkowej części wyścigu i uplasowała się na 13. pozycji.