fot. British Cycling

Wielkimi krokami zbliżają się zawody Six Day Series w Manchesterze. Jedną z gwiazd zawodów będzie Katie Archibald. Dla Brytyjki tor w Manchesterze jest wyjątkowy.

Minęło już trochę czasu od mistrzostw świata w Pruszkowie. Katie Archibald zdobyła na nich srebrny medal w wyścigu drużynowym, ale nie wykorzystała wszystkich swoich szans. W madisonie z Neah Evans zajęła 4. miejsce. W omnium zawodniczka ze Szkocji była 7.

Siłą tkwiącą w brytyjskim kolarstwie jest to, że pokazujemy się cały czas z dobrej strony. Mistrzostwa świata może nie były perfekcyjnym odzwierciedleniem tego. To pokazuje, że mamy duże tradycje w wyścigu drużynowym. Jednak wróciliśmy z pustymi rękami z omnium i madisona, dlatego jesteśmy zawiedzeni, tym jak pojechaliśmy

– przyznała Archibald w rozmowie dla oficjalnej strony Six Day Series.

Mistrzostwa świata w Pruszkowie były ważną częścią kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio. 25-letnia Brytyjka liczy na medale na najważniejszej imprezie czterolecia.

Myślę, że musimy zrobić duży postęp. Na przestrzeni całego sezonu jesteśmy silni i możemy zdobyć wszystkie trzy medale olimpijskie

– zapowiada zawodniczka ze Szkocji.

W najbliższy weekend Archibald wystartuje w sześciodniówce w Manchesterze. Zawody potrwają od 22 marca do 24 marca. W madisonie Katie Archibald pojedzie z Neah Evans.

Znakomicie pamiętam moment, kiedy pierwszy raz pojawiłam się na torze w manchesterze. Schodzisz w dół na śródtorze i dostajesz znak – ten moment jest twój. To brzmi tandetnie, ale naprawdę biorę sobie to do serca

– powiedziała Katie Archibald.

Wyścigi zaliczane do cyklu sześciodniówek mają specyficzny klimat. Szczególnie te na brytyjskich torach, gdzie atmosfera jest wyjątkowa.

To zaraźliwa energia. Kiedy publiczność dobrze się bawi, to ty również. Tak samo jest w Londynie, hałas jest nie do opisania. Możesz pójść na imprezę na wyścig kolarski. To prawie jak wyjście w sobotę wieczorem. Wszystko jest opakowane w wielu zwrotach akcji i w dobrym czasie. Po mistrzostwach świata jestem trochę przygnębiona ściganiem i czekam na dobre zawody

– dodała Brytyjka.

Oprócz zmagań kobiet w Manchesterze odbędzie się rywalizacja sprinterów i główne zawody mężczyzn z udziałem duetu Wojciech Pszczolarski i Daniel Staniszewski.

Poprzedni artykułSix Day Manchester 2019: Obsada sprinterów i zawodniczek
Następny artykułSześciodniówka w Manchesterze z udziałem Polaków
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.