fot. Six Day Series

Najbardziej utytułowana brytyjska olimpijka Laura Kenny ogłosiła swój start w sześciodniówce z cyklu Six Day Series w Manchesterze, która potrwa od 22 do 24 marca. 

Laura Kenny skradła serca brytyjskiej publiczności w 2012 roku, kiedy to podczas igrzysk olimpijskich w Londynie zdobyła złote medale w wyścigu drużynowym na dochodzenie oraz w omnium – w wieku 20 lat! Cztery lata później w Rio de Janeiro stanowiła już trzon brytyjskiej reprezentacji, i udało jej się obronić tytuły w obu wspomnianych wyżej konkurencjach.

Ostatnio podczas mistrzostw Wielkiej Brytanii w kolarstwie torowym wywalczyła pierwsze miejsce w scratchu, i był to jej pierwszy występ w krajowym czempionacie od 2015 roku. Kenny pokonała Elinor Barker i Katie Archibald – także mistrzynie olimpijskie.

Six Day Series rośnie w siłę, organizując zawody w całej Europie, w Azji oraz w Australii, więc bardzo się cieszę, że w przyszłym miesiącu wrócę na tor w Manchesterze. Zawody z tego cyklu są bardzo wymagające fizycznie i psychicznie, dlatego mam nadzieję, że na trybunach pojawi się mnóstwo kibiców, którzy będą wspierać nas, to wydarzenie oraz cieszyć się oglądaniem ścigania i zabawą

– powiedziała Laura Kenny oficjalnej stronie internetowej zawodów Six Day Series.

Podczas sześciodniówki w Manchesterze wystąpią mężczyźni, kobiety i juniorzy, którzy będą rywalizować przez trzy dni (niektóre sześciodniówki odbywają się właśnie w takim formacie). Zostaną rozegrane takie konkurencje jak madison, jazda na czas, wyścig eliminacyjny z udziałem par oraz scratch i wyścig punktowy.