W piątek rozpoczęły się trzydniowe zmagania w ramach 110. edycji Six Day Berlin. Szczególnie dobrze zaprezentowały się wczoraj Karolina Karasiewicz i Oliwia Majewska, które zajęły trzecie miejsce w madisonie. Dodatkowo, pierwsza z nich uplasowała się na czwartej pozycji w wyścigu punktowym.

Średniodystansowcy rywalizowali wczoraj w wyścigu za dernami, drużynowym wyścigu eliminacyjnym, a także w madisonie. Pierwsze dwie konkurencje padły łupem holenderskiego duetu Vincent Hoppezak/Yoeri Havik. Zawodnicy BEAT Cycling zajęli też drugie miejsce w madisonie, w którym triumfowali Roger Kluge i Theo Reinhardt – mistrzowie Europy w tej konkurencji. Niemcy tracą do Holendrów zaledwie dwa punkty. Na trzeciej pozycji, bez straty okrążenia, plasują się natomiast Jan-Willem van Schip i Philip Heijnen (Holandia), mający 20 oczek straty do liderów.

Polska para – Filip Prokopyszyn/Wojciech Pszczolarski – po zajęciu 10. miejsca w wyścigu eliminacyjnym i 8. w madisonie, zajmuje ósmą pozycję w klasyfikacji generalnej (-2 okrążenia; 0 punktów).

W rywalizacji kobiet udział bierze duet Karolina Karasiewicz/Oliwia Majewska. Pierwszego dnia Polki zajęły 12. miejsce w drużynowym wyścigu eliminacyjnym, ale za to z bardzo dobrej strony pokazały się w madisonie, w którym zdobyły 6 oczek i uplasowały się na trzeciej pozycji. W obu konkurencjach triumfowały Holenderki – Marit Raaijmakers/Mylene De Zoete.

Wczoraj rozegrano też wyścig punktowy, w którym Karolina Karasiewicz zajęła czwarte miejsce, przegrywając jedynie z Kateriną Kohoutkovą, Marit Raaijmakers i Franziską Brausse.

W klasyfikacji generalnej prowadzą Holenderki, które z dorobkiem 48 punktów prowadzą w „generalce”. Kolejne pozycje zajmują Petra Sevcikova/Katerina Kohoutkova (Czechy; 34) i Franziska Brausse/Lea Lin Teutenberg (Niemcy; 19).

Polki plasują się na piątej pozycji (-1 okrążenie; 14 punktów).

Oprócz kolarzy i kolarek średniodystansowych, na welodromie w Berlinie rywalizowali też sprinterzy i sprinterki. W zmaganiach kobiet po pierwszym dniu prowadzi Emma Hinze (55 punktów), która zajmowała drugie miejsca w sprincie i keirinie, a także osiągnęła najszybszy czas okrążenia ze startu lotnego. Za Niemką plasuje się jej rodaczka – Lea Sophie Friedrich (40). Piąte miejsce zajmuje Polka Nikola Seremak (28), która w sprincie i 250-metrowej czasówce ze startu lotnego zameldowała się na czwartej pozycji.

Konkurencje sprinterskie mężczyzn zdominowali natomiast Maximilian Doernbach i Stefan Boetticher. Po pierwszym dniu zmagań w klasyfikacji generalnej prowadzi drugi z nich, z dorobkiem 50 punktów – o 5 więcej od Doernbacha.