Maximilian Levy pokazał, że jest nie tylko świetnym kolarzem, ale także wszechstronnym sportowcem. We Frankfurcie nad Menem ukończył triathlonowe zawody na dystansie Ironmana.

Na dystans Ironman składają się: 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i bieg na dystansie maratonu (42,185 km). Pierwszą część Levy ukończył w czasie blisko półtorej godziny. Na rowerze spędził ponad 5 godzin. W podobnym czasie pokonał dystans maratoński. Ostatecznie zameldował się na mecie po 12 godzinach, 21 minutach i 38 sekundach. W zawodach zajął 942. miejsce wśród 2748 sportowców.

Niemiecki sprinter po raz pierwszy ukończył triathlonowego Ironmana. Levy szuka ostatnio nowych wyzwań. Utytułowany kolarz torowy specjalizujący się w konkurencjach sprinterskich próbował swoich sił w wyścigu drużynowym na 4 kilometry. Maximilian Levy nie wystartował na mistrzostwach świata w Pruszkowie. Wówczas leczył kontuzję i chciał być przy narodzinach dziecka.

Poprzedni artykułWojciech Ziółkowski z godzinnym rekordem Polski!
Następny artykułSkład reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy młodzieżowców i juniorów