fot. TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team

W sobotę na welodromie w Pruszkowie rozdano kolejne medale tegorocznych mistrzostw Polski. Zawodnicy i zawodniczki walczyły w sprincie, madisonie, wyścigach: eliminacyjnym, punktowym i na dochodzenie.

Sprint

Na welodromie Pruszkowie przez cały dzień rozgrywano wczoraj zmagania w sprincie kobiet i mężczyzn. Rywalizację zdominowała drużyna ALKS STAL Ocetic-Iglotex Grudziądz, która sięgnęła po dwa tytuły mistrzowskie – wśród kobiet najlepsza była Urszula Łoś, a w zmaganiach mężczyzn zwyciężył Mateusz Rudyk. Podium w rywalizacji pań uzupełniły Marlena Karwacka i Nikola Sibiak z LARK Ziemia Darłowska, a wśród panów – Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Rafał Sarnecki (ALKS STAL Ocetic-Iglotex Grudziądz).

Wyniki: elita kobiety, elita mężczyźni

Indywidualny wyścig na dochodzenie

Kobiety rywalizowały wczoraj w indywidualnym wyścigu na dochodzenie na 3 kilometry. Tytuł mistrzyni Polski zdobyła Marianna Hall, która dziś przystąpi do próby ustanowienia kobiecego rekordu Polski w jeździe godzinnej. Srebrny medal zdobyła Olga Wankiewicz (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), a brąz powędrował do Patrycji Lorkowskiej (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team). W rywalizacji mężczyzn całe podium zajęli kolarze GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier – Kacper Majewski, Adam Woźniak i Damian Sławek.

Wyniki: elita kobiety, elita mężczyźni

Madison

W sobotę rozdano też medale mistrzostw Polski w madisonie. W rywalizacji kobiet zwyciężyły Daria Pikulik i Nikol Płosaj (ATOM Deweloper Posciellux.pl), pokonując swoje drużynowe koleżanki – Wiktorię Pikulik i Wiktorię Polak – oraz Patrycję Lorkowską i Maję Wróblewską z TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team. Zmagania mężczyzn padły łupem Radosława Lewandowskiego i Kacpra Majewskiego (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), którzy pokonali pary: Piotr Maślak / Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Filip Prokopyszyn / Damian Papierski (Voster ATS Team).

Wyniki: elita kobiety, elita mężczyźni

Wyścig eliminacyjny

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni rywalizowali wczoraj w wyścigu eliminacyjnym. Koszulka mistrzyni Polski powędrowała do Darii Pikulik, która na ostatnich okrążeniach pokonała Patrycję Lorkowską i Nikol Płosaj. Wśród mężczyzn triumfował natomiast Daniel Staniszewski (HRE Mazowsze Serce Polski), przed Filipem Prokopyszynem i Adamem Woźniakiem (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

O medale w wyścigu eliminacyjnym walczyli też juniorzy i juniorki młodsze. Koszulki mistrzowskie na podium założyli Mikołaj Dziadura (LKK Warmia Biskupiec) i Gabriela Kaczmarczyk (LARK Ziemia Darłowska). Na kolejnych pozycjach wśród juniorów młodszych uplasowali się Wiktor Gałdyn (KTK Kalisz) i Adam Bronakowski (WMKS Olsztyn), a wśród juniorek młodszych – Oliwia Sroczyńska (LARK Ziemia Darłowska) i Aleksandra Stawiraj (UKS Koźminianka Koźminek).

Wyniki: elita kobiety, elita mężczyźni, junior młodszy, juniorka młodsza

Wyścig punktowy

Wyścig punktowy kobiet o mistrzostwo Polski zakończył się dubletem zawodniczek ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław – triumfowała Wiktoria Pikulik, a drugie miejsce zajęła Daria Pikulik. Podium uzupełniła Karolina Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Mężczyźni rywalizowali w wyścigu punktowym w piątek.

Wyniki

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski 2022: Wyniki pierwszego dnia rywalizacji
Następny artykułMarianna Hall ustanowiła rekord Polski w jeździe godzinnej kobiet!
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.