Ostatniego dnia mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym zawodniczki i zawodnicy walczyli o medale w keirinie, omnium i jeździe na czas.

Omnium

Zawodniczki i zawodnicy elity w niedzielę rywalizowali w omnium. Zmagania kobiet zdominowały kolarki ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław, wygrywając wszystkie cztery konkurencje i plasując się na pierwszych trzech miejscach. Koszulkę mistrzyni Polski zdobyła Daria Pikulik (136 punktów), a na kolejnych pozycjach zameldowały się Wiktoria Polak (130 punktów) i Wiktoria Pikulik (118 punktów). Wśród mężczyzn najlepsi okazali się natomiast zawodnicy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier – Adam Woźniak (144 punkty) i Kacper Majewski (140 punktów) – którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Brązowy medal w omnium zdobył Radosław Frątczak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), który na swoim koncie zgromadził 124 punkty.

Wyniki: elita kobiety, elita mężczyźni

Keirin

Ostatniego dnia mistrzostw Polski rozegrano też zmagania w keirinie, w których złote medale powędrowały do Pauliny Petri (KS SUUS Społem Łódź) i Mateusza Rudyka (ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz). W finale A rywalizacji kobiet, podium uzupełniły Nikola Sibiak (LARK Ziemia Darłowska) i Urszula Łoś (ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz), natomiast w zmaganiach mężczyzn srebro zdobył Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik), a brąz Krzysztof Maksel (ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz).

Jazda na czas

Juniorzy i juniorki młodsze, a także elita, walczyła w niedzielę o mistrzowskie tytuły w jeździe na czas. Wśród mężczyzn triumfował Patryk Rajkowski, który przejechał 4 okrążenia w czasie 1:01,47. Na podium stanęli też Jakub Soszka (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 1:03,88) oraz junior – Marek Kapela (HRE NDM Mazowsze Serce Polski; 1:04,25). W rywalizacji kobiet najlepsza była Marlena Karwacka (LARK Ziemia Darłowska), uzyskując wynik 33,77 s. Poniżej 34 sekund zeszła też Urszula Łoś (33,90 s), a podium uzupełniła Nikola Sibiak (34,87 s).

Zmagania juniorów młodszych padły natomiast łupem Juliana Gabrusewicza (UKS TFP Jedynka Kórnik; 33,71 s), za którym uplasowali się Kacper Mientki (UKS Copernicus Toruń – SMS Toruń; 33,98 s) i Tomasz Łamaszewski (UKS TFP Jedynka Kórnik; 34,13 s). Wśród juniorek młodszych triumfowała Natalia Walecka (ALKS Big-Star-Huge Grudziądz; 36,52 s), a na podium stanęły też Weronika Wąsaty (Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów; 37,60 s) i Oliwia Gerc (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń; 37,81).

Wyniki: elita kobiety, elita mężczyźni, juniorka młodsza, junior młodszy

Poprzedni artykułMarianna Hall ustanowiła rekord Polski w jeździe godzinnej kobiet!
Następny artykułTriathlonista Maciej Bodnar spróbuje pobić rekord Polski w jeździe godzinnej