Od soboty do poniedziałku w Pruszkowie rozgrywano tegoroczne Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowały o medale w takich konkurencjach, jak: keirin, sprint, omnium, madison i sprint drużynowy.

Keirin

Zmagania w keirinie juniorek padły łupem Elizy Rabażyńskiej z ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz, która w finale pokonała Laurę Rybkiewicz (LARK Ziemia Darłowska) i Nikolę Jankowską (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz). Wśród orliczek zwyciężyła Paulina Petri (KS Społem SUUS Łódź), przed Nikolą Sibiak (LARK Ziemia Darłowska) i Joanną Błaszczak (UKS TFP Jedynka Kórnik).

Wyniki juniorka

Wyniki orliczka

Złotym medalistą mistrzostw Polski juniorów w tej samej konkurencji został Mateusz Przymusiński z UKS TFP Jedynka Kórnik. Podium uzupełnili Marcin Marciniak (UKS Copernicus CCC-SMS Żyrardów) i Radosław Laskowski (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz). W rywalizacji orlików najlepszy okazał się Konrad Burawski (GK Piast Szczecin). Na kolejnych pozycjach uplasowali się Tomasz Dobrzyński (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz) i Mateusz Sztrauch (KLTC Konin).

Wyniki junior

Wyniki orlik

Sprint

Do finału sprintu juniorów, zakwalifikowali się Marcin Marciniak i Radosław Laskowski – w dwóch biegach lepszy był Marcin Marciniak i to właśnie on zdobył tytuł mistrza Polski juniorów w tej konkurencji. Na najniższym stopniu podium stanął zwycięzca keirinu – Mateusz Przymusiński. W pierwszej trójce w rywalizacji orlików znaleźli się ci sami kolarze, którzy zdobywali medale w keirinie – triumfował Mateusz Sztrauch, przed Konradem Burawskim i Tomaszem Dobrzyńskim.

W sprincie juniorek wszystkie medale trafiły do zawodniczek ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz – triumfowała Natalia Głowacka, która w finale pokonała Maję Tracką. Podium uzupełniła Eliza Rabażyńska. Zmagania orliczek padły łupem Pauliny Petri – kolarka KS Społem SUUS Łódź w dwóch biegach była lepsza od Nikoli Wielowskiej (LARK Ziemia Darłowska). Brązowy medal zdobyła Nikola Sibiak, również ścigająca się w barwach LARK Ziemia Darłowska.

Sprint drużynowy

W zmaganiach juniorek w sprincie drużynowym najlepiej spisały się kolarki ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz (Maja Tracka, Eliza Rabażyńska, Natalia Głowacka, Nikola Jankowska), osiągając w finale czas 51,870 s. Na drugim miejscu uplasowały się Anna Długaś, Natalia Kaczmarczyk i Laura Rybkiewicz (LARK Ziemia Darłowska; 53,980 s), a podium uzupełniły Kinga Witkowska, Katarzyna Stelmach i Marcela Drygalska (LARK Ziemia Darłowska; 55,012 s). Wśród juniorów najlepszy czas wykręcili kolarze CCC Copernicus-SMS Toruń – Marcin Marciniak, Dominik Ratajczak i Eliasz Bednarek (46,480 s), którzy w finale pokonali Gracjana Dąbrowskiego, Radosława Laskowskiego i Wiktora Kurka z ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz (47,039 s). Brązowy medal zdobyli Szymon Wiśniewski, Jakub Kasparow, Franciszek Kaczorowski i Tomasz Błażejewski z CCC Copernicus-SMS Toruń (48,860 s).

W rywalizacji orliczek bezkonkurencyjne okazały się Nikola Sibiak, Nikola Wielowska i Natalia Nieruchalska z LARK Ziemia Darłowska, które zwyciężyły z czasem 50,710 s. Podium uzupełniły zawodniczki KS Społem SUUS Łódź (Paulina Petri, Barbara Gorzkiewicz, Natalia Wężyk; 53,599 s) oraz Julia Kowalska, Wiktoria Milda i Sara Prusińska (LARK Ziemia Darłowska; 53,700 s). Wśród orlików triumfowali Mateusz Sztrauch, Filip Biernacki i Michał Rząca z KLTC Konin (47,380 s). Na dalszych miejscach uplasowali się Radosław Frątczak, Julian Kot i Karol Bochenek (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; 48,663 s), a także Tomasz Dobrzyński, Maciej Fąk i Jakub Kozicki z ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz (48,012 s).

Omnium

W ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski rywalizowano też w omnium. W rywalizacji juniorek najlepsza okazała się Maja Tracka, która uzyskała 132 punkty. Na podium uplasowały się też Laura Rybkiewicz (120) i Zuzanna Chylińska (ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz; 105). Wśród juniorów, zwyciężył Dominik Ratajczak (CCC Copernicus-SMS Toruń), który na przestrzeni czterech konkurencji uzbierał 136 oczek. Srebrny medal trafił do Kamila Dolaka (KTK Kalisz; 117), a brąz zdobył Marek Kapela (HRE Mazowsze Serce Polski; 104).

Rywalizację w omnium orliczek zdominowała Nikola Wielowska z LARK Ziemia Darłowska (145). Dwanaście punktów mniej w czterech konkurencjach zdobyła Maja Wróblewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), a na trzecim miejscu uplasowała się Tamara Szalińska (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław; 122). W zmaganiach orlików najlepszy okazał się Adam Woźniak (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier), który zdobył 157 punktów. Na kolejnych miejscach uplasowali się Piotr Maślak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; 130) i Filip Prokopyszyn (HRE Mazowsze Serce Polski; 121).

Madison

W poniedziałek kolarze i kolarki średniodystansowe rywalizowały w madisonie. Wśród juniorek najlepsza była para Maja Tracka-Zuzanna Chylińska, reprezentująca barwy ALKS STAL Ocetix Iglotex Grudziądz. Podium uzupełniły dwie pary z klubu LARK Ziemia Darłowska – Anna Długaś i Laura Rybkiewicz oraz Kinga Witkowska i Marcela Drygalska. W zmaganiach orliczek złoto powędrowało do Wiktorii Mildy i Nikoli Wielowskiej z LARK Ziemia Darłowska. Na kolejnych pozycjach uplasowały się też Olga Wankiewicz i Wiktoria Polak (ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław), a także Oliwia Majewska i Maja Wróblewska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team).

Rywalizacja juniorów padła łupem Dominika Ratajczaka i Dawida Łątkowskiego z UKS Copernicus CCC-SMS Toruń, którzy uplasowali się przed parami: Kamil Dolak-Mateusz Olejnik (KTK Kalisz) i Konrad Waliniak-Kamil Kudliński (KLTC Konin). Wśród orlików triumfowali Radosław Frątczak i Piotr Maślak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, natomiast podium uzupełnili kolarze GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (Adam Woźniak-Jakub Soszka) i HRE Mazowsze Serce Polski (Filip Prokopyszyn-Maksymilian Radosz).