Zakończyły się zmagania w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym, rozgrywanych na welodromie w Pruszkowie. W niedzielę zawodniczki i zawodnicy średniodystansowi rywalizowali w madisonie. Dodatkowo kobiety ścigały się w sprincie, a mężczyźni w keirinie.

Zmagania juniorek w sprincie padły łupem Natalii Waleckiej z ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz, która w finale pokonała swoją drużynową koleżankę, Natalię Głowacką. Podium uzupełniła Matylda Głowacka z KS Społem Central Łódź, która w biegach o brąz była szybsza od Sandry Schulz (LARK Ziemia Darłowska). Mistrzynią Polski orliczek została natomiast Nikola Seremak (GK Piast Szczecin). Na dalszych pozycjach uplasowały się Nikola Wielowska (LARK Ziemia Darłowska), Natalia Wężyk (KS Społem Central Łódź) i Joanna Błaszczak (UKS TFP Jedynka Kórnik).

Juniorzy rywalizowali w keirinie, w którym triumfował Kacper Kwiatek (KTK Kalisz), pokonując Stanisława Kowalskiego (KTK Kalisz) i Juliana Gabrusewicza (UKS TFP Jedynka Kórnik). Wśród orlików triumfował Konrad Burawski (GK Piast Szczecin), pokonując Tomasza Dobrzyńskiego (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz) i Mateusza Sztraucha (KLTC Konin).

Zawodnicy i zawodniczki obu kategorii wiekowych rywalizowali wczoraj w madisonie. W zmaganiach orlików triumfowali Radosław Frątczak i Piotr Maślak z KK Tarnovia Tarnowo Podgórne (59), pokonując parę Konrad Waliniak / Kacper Majewski (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier; 40) i swoich kolegów z drużyny – Juliana Kota i Kamila Dolaka (25).

Wśród juniorów najlepszą parą okazał się duet Marceli Pera / Wiktor Gałdyn (KTK Kalisz), który zgromadził na swoim koncie 55 punktów. Podium uzupełnili Wiktor Kurek / Igor Włodarczyk (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz; 39) oraz Dawid Łątkowski / Szymon Wiśniewski (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń; 25). Rywalizacja juniorek zakończyła się zwycięstwem Oliwii Kępczyńskiej i Elizy Rabażyńskiej z ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz (26). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Katarzyna Stelmach / Zofia Jakubowska (LARK Ziemia Darłowska; 19) oraz Kinga Rybkiewicz / Urszula Sipko (ALKS STAL-Ocetix-Iglotex Grudziądz; 17).

Mistrzyniami Polski orliczek w madisonie zostały Natalia Krześlak i Zuzanna Chylińska (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team; 44). Na podium stanęły też Maja Tracka / Tamara Szalińska (MAT ATOM Deweloper Wrocław; 38) i Anna Długaś / Laura Rybkiewicz (LARK Ziemia Darłowska; 28).

Wyniki

Poprzedni artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2023: Wyniki drugiego dnia rywalizacji
Następny artykułMistrzostwa Europy U23 i juniorów: Medal Olgi Wankiewicz pierwszego dnia