Zakończyły się dziś Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym, które zostały rozegrane w holenderskim Apeldoorn. Srebrny medal w keirinie zdobył dziś Daniel Rochna.

Keirin orlików

W rywalizacji orlików w keirinie srebro zdobył Daniel Rochna, który na kresce wyprzedził między innymi Toma Derache (Francja) i Pavla Rostova (Rosja). Młodzieżowym mistrzem Europy został Rosjanin Mikhail Iakovlev. Konrad Burawski nie zakwalifikował się do półfinałów.

Wyniki

Keirin orliczek

Orliczki również rywalizowały dziś o medale w keirinie. Po złoto sięgnęła Ksenia Andreeva (Rosja). Na dalszych pozycjach w finale A uplasowały się jej rodaczka, Yana Tyshchenko i Niemka Alessa Cartiona Propster. Nikola Seremak zajęła szóste, a Nikola Sibiak siódme miejsce.

Wyniki

Madison juniorek

Młodzieżowymi Mistrzyniami Europy w madisonie juniorek zostały Brytyjki – Millie Couzens i Zoe Backstedt (68). Na kolejnych pozycjach uplasowały się Niemki (Jette Simon, Lara Eberle; 27) i Holenderki (Nienke Venhooven, Yuli van der Molen; 19). Maja Tracka i Olga Wankiewicz z dorobkiem 10 punktów uplasowały się na 6. pozycji.

Wyniki

Madison juniorów

Złoty medal w madisonie juniorów zdobyli Brytyjczycy – Josh Charlton i Joshua Giddins (52 punkty). Podium uzupełnili Niemcy (Malte Maschke / Nicolas Zippan; 44 punkty) i Czesi (Matyas Koblizek / Milan Kadlec; 40 punktów) Duet Kamil Dolak / Piotr Maślak uplasował się na dziewiątej pozycji.

Wyniki

Madison orliczek

Złoty medal w madisonie orliczek zdobyły Włoszki – Chiara Consonni / Martina Fidanza (46 punktów), które wyprzedziły Holenderki (Maike van der Duin / Marit Raaijmakers; 28 punków) i Rosjanki (Daria Malkova / Maria Rostovtseva; 22 punkty). Polki – Oliwia Majewska i Wiktoria Polak – uplasowały się na ósmej pozycji.

Wyniki

Madison orlików

W zmaganiach orlików zwyciężyli Brytyjczycy – Rhys Britton i William Tidball (52 punkty). Kolejne pozycje zajęły reprezentacje Rosji (Ilia Shchegolkov / Vlas Shichkin; 46 punktów) i Holandii (Philip Heijnen / Vincent Hopezak; 42 punkty). Polacy – Szymon Potasznik i Radosław Lewandowski – uplasowali się na dziewiątym miejscu.

Wyniki

Reprezentacja Polski zakończyła rywalizację w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Apeldoorn z sześcioma medalami na koncie.

Poprzedni artykułMME Apeldoorn 2021: Program ostatniego dnia zawodów
Następny artykułSzymon Sajnok: “Może w Paryżu będzie lepiej”[wywiad]