Trzeci dzień zmagań w Apeldoorn niestety nie przyniósł polskiej reprezentacji poszerzenia dorobku medalowego, wciąż pozostajemy z czterema brązowymi medalami na naszych kontach.

Sprint juniorzy

W kwalifikacjach nasi reprezentanci, czyli Marcin Marciniak oraz Mateusz Przymusiński zajęli 8. i 11. miejsce, kwalifikując się do dalszych faz rywalizacji. Niestety w 1/8 finału musieli uznać wyższość swoich rywali.

Sprint orliczki

Nasze sprinterki: Nikola Seremak i Nikola Sibiak zajęły 9. oraz 11. miejsce w kwalifikacjach. W 1/8 finału z rywalizacją pożegnała się Sibiak, natomiast Seremak awansowała do ćwierćfinału, tam niestety poległa w starciu z Rosjanką.

Jazda na czas orlików

W jeździe na czas orlików na dystansie tysiąca metrów Polskę reprezentowali Mateusz Sztrauch oraz Konrad Burawski. Polacy zajęli 8. oraz 14. miejsce. Młodzieżowym mistrzem Europy został Holender Daan Kool, srebrny medal wywalczył Brytyjczyk Hayden Norris, brąz powędrował do Niemiec za sprawą Antona Hohne.

Pełne wyniki

Indywidualny wyścig na dochodzenie juniorki

Reprezentantkami Polski były Tamara Szalińska oraz Anna Długaś. Nasze zawodniczki zajęły kolejno 7. i 18. miejsce w stawce, z czasami 2:26.967 oraz 2:33.356. Złoty medal powędrował na szyje Brytyjki Zoe Backstedt, która pobiła tym samym rekord świata w tej konkurencji z wynikiem 2:17.494. Srebro zdobyła Rosjanka Alena Ivanchenko, a brąz Marith Vanhove.

Indywidualny wyścig na dochodzenie juniorzy

Polacy – Julian Kot i Mateusz Sawicki ukończyli jako 19. i 23. z czasami 3:24.398 oraz 3:26.910. Złoto zdobył Włoch Samuele Bonetto, srebro Benjamin Boos, brąz natomiast Brytyjczyk Josh Charlton.

Sprint juniorki

Joanna Błaszczak i Natalia Wężyk były 10. i 14. w kwalifikacjach do sprintu, niestety obie Polki odpadły w 1/8 rywalizacji. Złoto zdobyła Rosjanka Alina Lysenko, srebro i brąz powędrowały do kadry Wielkiej Brytanii za sprawą Rhiany Edmunds oraz Iony Moir.

Drużynowy wyścig na dochodzenie orliczki

Polki w składzie: Oliwia Majewska, Zuzanna Olejniczak, Wiktoria Polak, Nikola Wielowska w 1. rundzie zmierzyły się z Niemkami, tam niestety przegrały z sąsiadkami z zachodu o 10 sekund, co finalnie dało 6. miejsce. Złoto powędrowało do Włoszek, srebro do Brytyjek oraz brąz do Holenderek.

Drużynowy wyścig na dochodzenie orlicy

Polacy w składzie: Adam Woźniak, Kacper Majewski, Jakub Soszka, Radosław Frątczak w 1. rundzie rywalizacji stanęli naprzeciw kadry Szwajcarii, którzy niestety okazali się zbyt silni. Czas naszych zapewnił im 7. miejsce, złoto zdobyli Rosjanie, srebro Brytyjczycy, brąz Włosi.

Poprzedni artykułMME Apeldoorn 2021: Program 3. dnia zawodów
Następny artykułMME Apeldoorn 2021: Program 4. dnia zawodów