Czwartego dnia rywalizacji w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, Reprezentacja Polski powiększyła swój dorobek medalowy o jeden brązowy krążek. Wszystko za sprawą Olgi Wankiewicz, która uplasowała się na trzeciej pozycji w omnium juniorek.

Omnium juniorek

Brązową medalistką omnium juniorek została Olga Wankiewicz. Polka od początku wieloboju jechała bardzo dobrze – w czołowej trójce kończyła scratch, a także wyścigi tempowy i eliminacyjny. W wieńczącym rywalizację wyścigu punktowym, plasowała się w pierwszej czwórce na trzech finiszach. Ostatecznie zgromadziła 115 punktów, co dało jej trzecią lokatę.

Wyprzedziły ją jedynie Inna Abdullina (Rosja, 123 punkty) i Mille Couzens (Wielka Brytania, 127 punktów), która na pierwszą pozycję wskoczyła po wygraniu ostatniego finiszu.

Wyniki

Omnium juniorów

W rywalizacji juniorów również najlepszy był kolarz z Wielkiej Brytanii – Joshua Tarling (154 punkty). Na kolejnych lokatach uplasowali się Dario Igor Belletta (Włochy, 149 punktów) i Eddy Le Huitouze (Francja, 117 punktów). Piotr Maślak z dorobkiem 84 punktów zajął siódmą pozycję.

Wyniki

Sprint orlików

Daniel Rochna i Łukasz Kowal niestety nie awansowali do półfinału sprintu orlików. Pierwszy z nich w ćwierćfinale w trzech biegach uległ Rosjaninowi, Danile Burlakovowi, który o finał powalczy ze swoim rodakiem – Mikhailem Iakovlevem. Drugą parę stworzą natomiast Anton Hohne (Niemcy) oraz Tom Derache (Francja), który w 1/8 finału wyeliminował Łukasza Kowala.

Lista startowa półfinałów

Sprint juniorów

Dziś rozegrano też biegi półfinałowe i finałowe w sprincie juniorów i orliczek. Do finalu A juniorów zakwalifikowali się Nikita Kalachnik (Rosja) i Willy Leonhard Weinrich (Niemcy). Po złoto, po dwóch biegach, sięgnął pierwszy z nich. Podium uzupełnił natomiast Harry Ledingham Horn z Wielkiej Brytanii, który pokonał Jakuba Malaska. Czech został relegowany w decydującym biegu za zmianę linii sprinterskiej.

Wyniki

Sprint orliczek

W rywalizacji orliczek triumfowała Rosjanka Yana Tyschenko, która w finałowych biegach była lepsza od swojej rodaczki, Ksenii Andreevej. Brązowy medal zdobyła Alessa Catriona Propster z Niemiec – w rywalizacji o trzecie miejsce pokonała Francuzkę Taky Marie Divine Kouamy.

Wyniki

Jazda indywidualna na czas juniorek

Młodzieżową Mistrzynią Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek została Rosjanka Alina Lysenko (34,227 s). Za nią uplasowały się Brytyjki – kolejno Iona Moir (34,769 s) i Rhian Edmunds (34,811 s). Natalia Wężyk (36,459 s) zakończyła rywalizację na dziewiątym, a Joanna Błaszczak na dwunastym miejscu (36,887 s)

Wyniki

Wyścig punktowy orlików

W rywalizacji orlików jedynym kolarzem, który trzykrotnie zdublował rywali, był Vlas Shichkin (Rosja). Dzięki temu udało mu się sięgnąć po tytuł Młodzieżowego Mistrza Europy. Drugiego Diogo Narcisio (Portugalia, 55 punktów) wyprzedził aż o 24 oczka. Podium uzupełnił Mattia Pinazzi z Włoch (49 punktów). W wyścigu punktowym orlików startował Dawid Migas (31 punktów), który ukończył rywalizację na szóstej pozycji.

Wyniki

Wyścig punktowy orliczek

W wyścigu punktowym orliczek złoty medal zdobyła Sylvia Zanardi (Włochy, 38 punktów), która zdołała nadrobić okrążenie. Ta sztuka udała się też trzeciej Viktorii Yaroshenko z Ukrainy (26 punktów), która srebrny medal straciła na ostatnim kółku. Wszystko za sprawą Shari Bossuyt (Belgia, 27 punktów), która zajęła trzecie miejsce na kresce i tym samym zgarnęła 4 punkty. Wiktoria Polak z dorobkiem pięciu punktów uplasowała się na dziewiątej pozycji.