Drugiego dnia ORLEN Mistrzostw Polski Elity w Kolarstwie Torowym, Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Konkurencjach Nieolimpijskich zawodnicy i zawodniczki walczyły w trzech konkurencjach – w scratchu, sprincie i indywidualnym wyścigu na dochodzenie.

W sprincie mężczyzn złoty medal zdobył Mateusz Rudyk (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), który w finałowych biegach pokonał Patryka Rajkowskiego (UKS TFP Jedynka Kórnik). Dalsze miejsca zajęli Cezary Łączkowski i Rafał Sarnecki (obaj ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). W rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Podium uzupełniły kolarki KK Ziemia Darłowska – Marlena Karwacka i Nikola Sibiak. Czwarte miejsce zajęła Paulina Petri z KS Społem Łódź.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

W scratchu kobiet zwyciężyła Daria Pikulik (KK Ziemia Darłowska), która wyprzedziła Karolinę Karasiewicz (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) i Nikolę Wielowską (KK Ziemia Darłowska). Wśród orliczek najlepsza była Wiktoria Polak (UKS TFP Jedynka Kórnik). Srebro zdobyła Oliwia Majewska (MAT Atom Deweloper), a brąz Wiktoria Pikulik (KK Ziemia Darłowska)

W wyścigu mężczyzn zwyciężył Szymon Krawczyk (CCC Development Team), który na kresce pokonał Daniela Staniszewskiego (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Trzecie miejsce zajął Alan Banaszek (Mazowsze Serce Polski Cycling Team). Krawczyk został też mistrzem w kategorii do lat 23. Podium uzupełnili Filip Prokopyszyn (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne) i Jan Miazga (LUKS Trójka Piaseczno).

Wyniki scratchu kobiet

Wyniki scratchu mężczyzn

W indywidualnym wyścigu na dochodzenie mężczyzn (4km), złoto zdobył Daniel Staniszewski. Kolarz Mazowsze Serce Polski Cycling Team wykręcił czas 4:21,229, dzięki czemu pokonał drugiego Szymona Krawczyka o ponad dwie sekundy (4:23,396). Na najniższym stopniu podium stanął Damian Sławek z Wibatech Merx Wrocław (4:23,868). W klasyfikacji młodzieżowców triumfował Szymon Krawczyk przed Filipem Maciejukiem (Leopard Pro Cycling; 4:27,142) i Filipem Prokopyszynem (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; 4:32,751).

Rywalizację kobiet zdominowały kolarki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, które zajęły pierwsze trzy miejsca. Mistrzynią Polski została Karolina Karasiewicz (3:41,189), a za nią uplasowały się Patrycja Lorkowska (3:46,759) i Karolina Kumięga (3:46,931). Te dwie zawodniczki zdobyły też odpowiednio złoty i srebrny medal wśród orliczek. Brąz trafił do Julii Kowalskiej z MAT Atom Deweloper (3:52,352).

Wyniki indywidualnego wyścigu na dochodzenie mężczyzn (4km)

Wyniki indywidualnego wyścigu na dochodzenie kobiet (3km)

Poprzedni artykułORLEN MP Elity 2020: Podsumowanie pierwszego dnia mistrzostw
Następny artykułORLEN MP Elity 2020: Podsumowanie trzeciego dnia mistrzostw