fot. Mazowsze Serce Polski Cycling Team

Na torze w Pruszkowie rozpoczęły się dziś ORLEN Mistrzostwa Polski Elity w Kolarstwie Torowym. Medale rozdano w sześciu konkurencjach (kobiety+mężczyźni) – w wyścigu ze startu zatrzymanego (250m), sprincie drużynowym oraz wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Mistrzami Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie zostali kolarze Mazowsze Serce Polski Cycling Team – Daniel Staniszewski, Tobiasz Pawlak, Alan Banaszek i Norbert Banaszek. Zawodnicy ekipy Dariusza Banaszka w finale pokonali CCC Development Team (Damian Papierski, Stanisław Aniołkowski, Karol Wawrzyniak, Szymon Krawczyk). W biegu o trzecie miejsce zwyciężyli zawodnicy UKS Copernicus CCC – SMS Toruń (Radosław Frątczak, Igor Sęk, Mateusz Sawicki, Łukasz Rykowski, Adam Woźniak), którzy byli lepsi od GKS Cartusii w Kartuzach Bike Atelier (Jakub Soszka, Maciej Noceń, Kacper Wiszniewski, Aleksander Suszko).

Wraz z Alanem, Norbertem i Tobiaszem wygraliśmy zmagania drużynowe na dystansie 4 kilometrów. Po wysokogórskim zgrupowaniu w Turcji, moja dyspozycja była bardzo dobra. Ścigając się na co dzień na torze, miałem za zadanie narzucić tempo, pozostała trójka wykończyła to w iście mistrzowskim stylu. To była czysta przyjemność, cieszę się, że wykonaliśmy razem z chłopakami tak dobrą robotę. Cieszę się, że przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy wszystko idzie w dobrym kierunku

– mówił po zdobyciu tytułu mistrzowskiego Daniel Staniszewski.

Wśród kobiet najlepsze okazały się kolarki TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team (Karolina Karasiewicz, Patrycja Lorkowska, Paulina Pastuszek, Karolina Kumięga, Natalia Krześlak). Dalsze miejsca zajęły UKS TFP Jedynka Kórnik (Nikol Płosaj, Karolina Lipiejko, Tamara Szalińska, Wiktoria Polak) i ALKS Stal Big Star Grudziądz (Wiktoria Milda, Iga Wiklińska, Julia Włodarczyk, Karolina Urban).

Wyścig drużynowy na dochodzenie mężczyźni

Wyścig drużynowy na dochodzenie kobiety 

W sprincie drużynowym kobiet złote medale zdobyły kolarki LKK BCM Nowatex Ziemia Darłowska – Marlena Karwacka, Nikola Sibiak i Nikola Seremak. Podium uzupełniły ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz 1 (Urszula Łoś, Maja Tracka, Natalia Głowacka) i KS Społem Łódź (Natalia Wężyk, Paulina Petri, Julia Marciniak). W zmaganiach mężczyzn rywalom szans nie dali kolarze ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz 1 – Mateusz Rudyk, Krzysztof Maksel, Cezary Łączkowski i Rafał Sarnecki. W finale pokonali GK Piast Szczecin w składzie Mateusz Miłek, Maciej Bielecki, Konrad Burawski i Jakub Kozicki. Brąz zdobyli zawodnicy trzeciej drużyny ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz: Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski i Michał Rząca.

Sprint drużynowy kobiety

Sprint drużynowy mężczyźni

W wyścigu na 250 metrów ze startu zatrzymanego kobiet zwyciężyła Urszula Łoś (ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Dalsze miejsca zajęły zawodniczki LKK BCM Nowatex – Marlena Karwacka i Nikola Seremak. W tej samej konkurencji, w rywalizacji mężczyzn, triumfował Mateusz Rudyk, który o włos wyprzedził Rafała Sarneckiego (obaj ALKS Stal Ocetix Iglotex Grudziądz). Podium uzupełnił Patryk Rajkowski (UKS TFP Jedynka Kórnik).

250m ze startu zatrzymanego kobiety

250m ze startu zatrzymanego mężczyźni

Poprzedni artykułWyniki MP w konkurencjach nieolimpijskich, MP Krajowego Zrzeszenia LZS
Następny artykułORLEN MP Elity 2020: Podsumowanie drugiego dnia mistrzostw
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.