fot. Bryan Coquard / official fanpage

Znany również kibicom kolarstwa szosowego Bryan Coquard (Vital Concept – B&B Hotels) został powołany do składu drużyny, która weźmie udział w wyścigu na dochodzenie, a nie do madisona. 

Obecność Coquarda w reprezentacji Francji w drużynie wyścigu na dochodzenie jest swego rodzaju zaskoczeniem, ponieważ dotychczas 26-latek startował w madisonie. W 2015 roku wraz z Morganem Kneiskym zdobyli tytuł mistrzowski.

Zresztą Benjamin Thomas (również znany z madisona) też wystartuje w wyścigu drużynowym na dochodzenie i na pewno w omnium. Jest to wynik swego rodzaju eksperymentu szkoleniowców Francji, który zamierzają przeprowadzić w Pruszkowie. Florian Maitre natomiast będzie reprezentował Francję w wyścigu punktowym.

Warto odnotować, że wspomnianego Morgana Kneisky’ego w ogóle zabrakło w składzie. Według informacji trenera Stevena Henry’ego nie znajduje się on w najwyższej formie z powodu dwóch dość poważnych upadków, których w ostatnim czasie doświadczył. Kneisky jest na co dzień kolarzem młodzieżowej drużyny Groupama-FDJ i tam realizuje program szosowy.

Poprzedni artykułPruszków 2019: Znamy wstępny skład reprezentacji Polski
Następny artykułPruszków 2019: Poznaliśmy oficjalny skład reprezentacji Polski
Marta Wiśniewska
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.