Justyna Kaczkowska startująca w scratchu była najbliżej zajęcia miejsca na podium w ostatnim dniu zawodów Pucharu Świata w Hongkongu – Polka zajęła piąte miejsce. Medali nie zdobyli ani Urszula Łoś, ani sprinterzy, ani także para biorąca udział w madisonie.

W ostatnim dniu rywalizacji, de facto zwieńczającym cały Puchar Świata w kolarstwie torowym 2018/19, rozegrano sprint indywidualny mężczyzn oraz madison mężczyzn. Tymczasem panie powalczyły w omnium, w keirinie oraz w scratchu.

Oznacza to, że na starcie stanął Maciej Bielecki, Patryk Rajkowski (sprint), Szymon Krawczyk i Bartosz Rudyk (madison) oraz Justyna Kaczkowska (scratch) i Urszula Łoś (keirin). W omnium natomiast nie wystartowała żadna biało-czerwona.

Sprint indywidualny mężczyzn

W kwalifikacjach Maciej Bielecki zajął piętnaste miejsce (czas 10,096), a Patryk Rajkowski dwudzieste ósme miejsce (czas 10,250). Wygrał Nijsane Philipp z Trynidadu i Tobago – czas 9,827.

Wyniki kwalifikacji tutaj.

W 1/16 finału swój bieg z Jamesem Bristerem z Australii przegrał Patryk Rajkowski – strata 0,145. Jeseokowi Oh nie dał rady również Maciej Bielecki – strata pół sekundy.

Wyniki 1/16 finału tutaj.

Wyniki 1/8 finału tutaj.

Wyniki 1/4 finału tutaj.

Wyniki półfinałów tutaj.

Do ciekawego, niemal braterskiego pojedynku doszło w walce o złoty medal. Walczyli o niego dwaj Australijczycy – James Brister i Thomas Clarke. Lepszy, w dwóch następujących po sobie biegach, okazał się Thomas Clarke. Jego czas to 10,418, zaś Brister stracił do niego 0,077. Brązowy krążek po zwycięstwie 2:0 zdobył Chińczyk Chao Xu.

Wyniki finałów tutaj.

Madison mężczyzn

Zwycięstwo w wyścigu mężczyzn odnieśli Nowozelandczycy – Thomas Sexton i Cambell Stewart. Obaj panowie uzbierali 33 punkty, a podczas trzydziestu minut wyścigu jechali ze średnią prędkością 58,522 km/h. Szymon Krawczyk i Bartosz Rudyk zajęli szesnaste miejsce, notując „minusowy” wynik, -19 punktów.

Wyniki madisona tutaj.

Omnium kobiet

W wyścigu omnium znakomicie prezentowała się obecna mistrzyni świata w tej konkurencji – Kirsten Wild, która wygrała scratch i wyścig eliminacyjny, a w wyścigu tempowym była trzecia, ulegając Laurie Berthon i Alexandrze Manly, choć z Australijką, czyli tą ostatnią, miała identyczny dorobek punktowy – pięć oczek.

Wyniki scratchu.

Wyniki wyścigu tempowego.

Wyniku wyścigu eliminacyjnego.

W wyścigu punktowym znakomita Holenderka była druga, zaś zwyciężyła Szwajcarka Andrea Waldis.

Keirin kobiet

Polska nadzieja w keirinie, czyli Urszula Łoś zajęła szóste miejsce w pierwszym biegu pierwszej rundy, zatem Polka musiała walczyć – niestety bezskutecznie – w repasażach. Tam w drugim biegu zajęła trzecie miejsce.

Wyniki pierwszej rundy tutaj.

Wyniki repasaży tutaj.

Wyniki drugiej rundy tutaj.

W finale wyścigu keirin znakomitą dyspozycję w Hongkongu potwierdziły Azjatki. Wai Sze Lee skutecznie zaatakowała z dalszej pozycji po złoty medal, zaś ku uciesze rozentuzjazmowanej publiczności na najniższym stopniu podium stanęła Hoi Yan Jessica Lee. Wyścig o miejsca 7-12 wygrała Caitlin Ward z Australii.

Scratch kobiet

Bliska ubiegnięcia faworytek do zwycięstwa w wyścigu scratch była Francuska Coralie Demay, która przypuściła atak, wytrzymała na czele kilkanaście okrążeń, ale została ostatecznie doścignięta na ostatnim kilometrze. Justyna Kaczkowska jechała przez cały wyścig mniej więcej w środku peletonu i finiszowała na piątym miejscu. Wygrała Włoszka Martina Fidanza.