fot. Arena Pruszków

Na torze w kanadyjskim Milton rozpoczęła się ostatnia w sezonie runda Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Srebrne medale wywalczyły polskie drużyny sprinterskie.

Sprint drużynowy kobiet

W kwalifikacjach Marlena Karwacka i Urszula Łoś pojechały w czasie 33,648. Polki były wolniejsze jedynie od Meksykanek – Jessicy Salazar i Yuli Verdugo (33,359). Rywalkami naszych sprinterek w pierwszej rundzie były Hiszpanki – Tania Calvo Barbero i Helena Casas Roige. Bieg zakończył się wygraną polskiej drużyny. Karwacka i Łoś osiągnęły czas 33,322 i wygrały o prawie sekundę. W tej fazie zmagań Polki były wolniejsze jedynie od Kanadyjek. Lauriane Genest i Kelsey Mitchell uzyskały rezultat 33,317.

Pojedynek Polek z reprezentantkami gospodarzy zadecydował o złotym medalu. Genest i Mitchell sięgnęły po zwycięstwo, uzyskując czas 33,012. Polki osiągnęły wynik 33,285 i zdobyły srebrny medal. Reprezentantki naszego kraju przypieczętowały zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i zrobiły kolejny krok do wywalczenia kwalifikacji olimpijskiej.

Kwalifikacje

Pierwsza runda

Finały

Klasyfikacja generalna

Sprint drużynowy mężczyzn

W Kanadzie drużyna sprinterów wystartowała w nieco innej konfiguracji niż zazwyczaj. W kwalifikacjach pojechali Maciej Bielecki, Rafał Sarnecki i Mateusz Rudyk, który jest sprawdzany na ostatniej zmianie. Czas Polaków – 44,318 – wystarczył na zajęcie 2. miejsca w kwalifikacjach za Francją. W pierwszej rundzie Sarneckiego zastąpił Krzysztof Maksel. Polacy uzyskali najlepszy czas 43,860 i zdecydowanie pokonali Białorusinów.

W finale nasz zespół zmierzył się z Francuzami. Polacy pojechali w takim samym składzie, jak w poprzedniej rundzie. Niestety, wyścig nie poszedł po ich myśli. Nasi kolarze uzyskali wynik 45,458 i wyraźnie przegrali z Quentin Caleyronem, Florianem Grengbo i Quentinem Lafarguem. Jednak Polacy triumfowali w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Kwalifikacje

Pierwsza runda

Finały

Klasyfikacja generalna

Wyścig drużynowy kobiet i mężczyzn

W wyścigach drużynowych zabrakło Polaków. Wśród kobiet w finale Amerykanki (Jennifer Valente, Chloe Dygert, Emma White, Lily Williams) dogoniły Francuzki. W pojedynku o brąz Kanadyjki wygrały z Belgijkami. Do przerwania wyścigu finałowego po dogonieniu przeciwników doszło także w rywalizacji panów. Złoty medal zdobyli Francuzi: Benjamin Thomas, Thomas Denis, Corentin Ermenault i Kevin Vauqelin. Srebro dla Włochów, a brąz dla Kanadyjczyków.

Wyścig drużynowy kobiet

Wyścig drużynowy mężczyzn

Poprzedni artykułSix Day Berlin 2020: Dobry wynik Darii Pikulik w omnium
Następny artykułSix Day Berlin 2020: Trzecie miejsce sióstr Pikulik!
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.