fot. UEC

W sobotę w Sankt Petersburgu kobiety rywalizowały w omnium i w indywidualnym wyścigu na dochodzenie, natomiast mężczyźni ścigali się w madisonie, keirinie i jeździe na czas.

Zgodnie z przewidywaniami, w omnium kobiet najlepsza była Maria Martins z Reprezentacji Portugalii. W każdej konkurencji plasowała się na podium, co dało jej łącznie 131 oczek. Druga Verena Eberhardt (Austria) na przestrzeni czterech wyścigów uzbierała 117 punktów. Podium uzupełniła Lara Gillespie z Irlandii (110).

Wyniki omnium kobiet

Zmagania w madisonie mężczyzn zdominowały dwie pary – gospodarze, Lev Gonov i Gleb Syritsa, oraz Portugalczycy, Iuri Leitao i Joao Martins. Zdołali oni nadrobić aż dwa okrążenia, przez co znacznie zyskali nad pozostałymi duetami. Finalnie o 7 punktów lepsi byli Rosjanie (83 punkty), dzięki świetnej postawie na trzech ostatnich sprintach. Drugie miejsce zajęli Portugalczycy (76 punktów), a trzeci byli Rosjanie z klubu Marathon – Tula Cycling Team – Sergei Rostovtsev i Artur Ershov (55 punktów).

Wyniki madisona mężczyzn

W obu finałowych biegach wyścigu na dochodzenie kobiet (3 km) mogliśmy oglądać irlandzko-rosyjski pojedynek. W rywalizacji o złoto lepsza od Aleny Ivanchenko (Rosja; 3:33,064) szybsza była Irlandka, Kelly Murphy (3:30,422). W biegu o trzecie miejsce lepsza również była Reprezentantka Irlandii – Mia Griffin (3:37,075), która o ponad 7 sekund pokonała Mariię Miliaevę.

Wyniki indywidualnego wyścigu na dochodzenie kobiet

Francuz Tom Derache zwyciężył w keirinie mężczyzn, pokonując na kresce takich zawodników, jak Vasilijus Lendel (Litwa) czy Joachim Eilers (Niemcy). W finale B (o 7. miejsce) najszybszy był Quentin Caleyron z Francji.

Wyniki keirinu mężczyzn

500 metrów na czas wśród kobiet najszybciej przejechała Kolumbijka Martha Bayona Pineda (33,806 s). Dalsze miejsca przypadły Rosjankom – Alina Lysenko (33,844 s) i Nataliia Antonova (34,266 s).

Wyniki jazdy na czas kobiet

Poprzedni artykułMłodzieżowe Mistrzostwa Polski 2021: Podsumowanie pierwszego dnia
Następny artykułPuchar Narodów w Sankt Petersburgu: Zapowiedź czwartego dnia rywalizacji
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.