Za nami czwarty dzień zmagań w ramach torowych mistrzostw świata rozgrywanych na welodromie we francuskim Roubaix. Dzień, z którym wiązaliśmy spore nadzieje, nawet medalowe, niestety nie przyniósł on naszej reprezentacji żadnego krążka. Rywalizacje w omnium absolutnie zdominował Brytyjczyk Ethan Hayter.

Omnium mężczyzn

Reprezentantem Polski był aktualny mistrz Europy w tej specjalności – Alan Banaszek. Kolarz HRE Mazowsze Serce Polski uplasował się na 11. lokacie, niestety w osiągnięciu optymalnego rezultatu przeszkadzało mu przeziębienie. Rywalizację zdominował Brytyjczyk Ethan Hayter. Zawodnik INEOS Grenadiers wygrał dwie pierwsze konkurencje, a w zamykającym zmagania wyścigu punktowym tylko spotęgował swoją przewagę nad przeciwnikami. Uzyskał wybitne 188 punktów. Srebro wywalczył Aaron Gate z Nowej Zelandii, brąz na ostatnim okrążeniu wyrwał sobie Włoch Elia Viviani, minimalnie, bo o 4 punkty, uprzedził on młodego Portugalczyka – Iuriego Leitao.

Wyniki

Madison kobiet

Polskę reprezentowały siostry – Wiktoria i Daria Pikulik. Niestety przez upadek nasze zawodniczki nie ukończyły rywalizacji. O złoto wyrównaną walkę toczyły Holenderki z Francuzkami, ale to „pomarańczowa” para Kirsten Wild i Amy Pieters ostatecznie mogły cieszyć się z tęczowej koszulki. Srebro wywalczyły „trójkolorowe” Clara Copponi i Marie le Net. Brąz pojedzie do Wielkiej Brytanii za sprawą Katie Archibald i Neah Evans.

Wyniki

Indywidualny wyścig na dochodzenie kobiet

Na starcie nie mieliśmy żadnych reprezentantek Polski. Sama rywalizacja to absolutna dominacja Niemek! W kwalifikacjach zawodniczki zza naszej zachodniej granicy zajęły czołowe trzy miejsca. Lisa Brennauer mierzyła się z Franziską Brausse o złoto. Mieke Kroeger w finale B stanęła naprzeciw Włoszki Maritny Alzini. Mistrzynią świata została Lisa Brennauer (3:18.258), srebro dla Franziski Brausse (3:22.980), brąz Mieke Kroeger (3:20.903). Niemki tym samym napisały historię – zajęły wszystkie trzy miejsca na podium mistrzostw świata. Wybitne osiągnięcie.

Wyniki

Sprint mężczyzn

Do kwalifikacji przystąpili Mateusz Rudyk i Daniel Rochna. Polacy zaprezentowali się dobrze, uzyskali kolejno 5. (9.641) i 10. (9.788) rezultat. W 1/16 pewnie pokonali swoich rywali: Juana Terana Ruiza z Meksyku oraz Jaia Angsuthasawita z Tajlandii. Faza 1/8 finału to wygrane starcie Rudyka z Kanadyjczykiem Nickiem Wammesem i niestety zakończenie rywalizacji dla Daniela Rochny, który musiał uznać wyższość doświadczonego Niemca Stefana Boettichera. W ćwierćfinale nasz medalista mistrzostw świata z 2019 roku mierzył się z Francuzem Sebastienem Vigierem. Niestety Vigier okazał się wyraźnie szybszy i pokonał Polaka dwa do zera. Do fazy medalowej, poza Francuzem awansowali: Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland (Holandia) oraz Stefan Boetticher (Niemcy).

Wyniki

Jazda na czas na 500 metrów kobiet

Reprezentantka Polski – Marlena Karwacka uzyskała czas 34.832, który niestety dał jej 9. lokatę, tuż za czołową ósemką awansującą do finału. Mistrzynią świata została Niemka Sophie Lea Friedrich (33.057), srebrny medal padł łupem Rosjanki Anastasii Voinovej (33.163), brąz powędrował na szyję jej rodaczki Darii Shmelevej (33.164).