fot. Six Day

Od 16 do 20 października na torze w Apeldoornie odbędą się mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Jedną z silniejszych reprezentacji mają Brytyjczycy.

Rok temu w Glasgow kolarze z Wielkiej Brytanii zdobyli 10 medali – 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. W Apeldoornie Brytyjczycy będą chcieli jeszcze poprawić wynik uzyskany przed własną publicznością. Największą siłą brytyjskiej reprezentacji jest kobieca kadra na średnim dystansie. Brytyjki liczą na obronę tytułu w wyścigu drużynowym, a Katie Archibald, Laura Kenny, Neah Evans czy Emily Nelson powalczą także o medale w konkurencjach indywidualnych czy w madisonie.

Tytułu mistrza Europy w omnium bronić będzie Ethan Hayter. W Glasgow razem z Oliverem Woodem zdobył także brąz w madisonie. W Apeldoornie wystartuje także mistrz Europy w wyścigu eliminacyjnym Matthew Walls. Solidną kadrę sprinterską tworzą: Jack Carlin, Jason Kenny, Ryan Owens, Jon Truman, Katy Marchant i Sophie Capewell.

https://twitter.com/BritishCycling/status/1182660798893756421

Poprzedni artykułSkład gospodarzy na mistrzostwa Europy w Apeldoornie
Następny artykułPlan transmisji Mistrzostw Europy 2019 w kolarstwie torowym
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.