fot. Arena Pruszków

W weekend na welodromie w Pruszkowie odbędzie się I seria Pucharu Polski w kolarstwie torowym. W ramach tych zawodów rozegrane zostaną również eliminacje do mistrzostw Polski juniorów w omnium.

Równolegle z Pucharem Narodów, na torze w Pruszkowie odbędzie się pierwsza odsłona Pucharu Polski w kolarstwie torowym. Zawody będą rozgrywane w kategoriach: junior, elita kobiet (open) i mężczyzn). Pierwszego dnia odbędzie się omnium (w przypadku juniorów będzie to część eliminacji do mistrzostw Polski w tej konkurencji) oraz sprint, a w niedzielę zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w keirinie, madisonie i wyścigach na dochodzenie (kobiety – 2000 m; mężczyźni – 3000 m).

Na liście zgłoszeń do pierwszej serii Pucharu Polski znalazło się ponad 100 zawodników i zawodniczek, w tym: Nikola Seremak, Konrad Burawski (GK Piast Szczecin), Nikola Wielowska, Anna Długaś (LARK Ziemia Darłowska), Damian Sławek (HRE Mazowsze Serce Polski), Kacper Mientki (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń), Kamil Dolak, Radosław Frątczak, Piotr Maślak (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne), Maja Tracka, Tamara Szalińska (MAT ATOM Deweloper Wrocław), Mateusz Przymusiński, Dawid Wika-Czarnowski, Erik Pacholec, Julian Gabrusewicz (UKS TFP Jedynka Kórnik), Martyna Szczęsna (WMKS Olsztyn), Gracjan Dąbrowski, Radosław Laskowski, Tomasz Dobrzyński, Eliza Rabażyńska, Kamil Zieliński, Wiktor Kurek czy Natalia Głowacka (ALKS Stal Ocetix-Iglotex Grudziądz).

Regulamin zawodów można znaleźć –> tutaj.

Program I serii Pucharu Polski w kolarstwie torowym 2023:

Poprzedni artykułPuchar Narodów w Dżakarcie 2023: Zapowiedź trzeciego dnia rywalizacji
Następny artykułPuchar Narodów w Dżakarcie 2023: Dwa zwycięstwa reprezentacji Danii
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.