Trzeciego dnia rywalizacji w Pucharze Narodów w Dżakarcie mężczyźni walczyli w omnium i keirinie, a kobiety w sprincie i madisonie. W poszczególnych konkurencjach triumfowali odpowiednio: Tobias Hansen (Dania), Harrie Lavreysen (Holandia), Mathilde Gros (Francja) i duet Amalie Dideriksen / Julie Leth (Dania).

Zmagania w omnium mężczyzn rozpoczęły kwalifikacje, których niestety nie przebrnął reprezentant Polski, Kacper Majewski. Mimo kilku ataków, w tym ze strony Tima Waflera (Austria), o zwycięstwie w scratchu rozstrzygnął finisz z peletonu, w którym najszybszy był Lindsay de Wylder (Belgia). Pokonał on Williama Tidballa (Wielka Brytania) i Sebastian Mora Vedri (Hiszpania). W kraksie pod koniec wyścigu ucierpiał Shunsuke Imamura (Japonia), który musiał wycofać się z rywalizacji.

Prowadzenie w wyścigu tempowym po półmetku objął Philip Heijnen (Holandia), który, podobnie jak kilku innych zawodników, nadrobił okrążenie. Po chwili od dołączenia do peletonu, Holender wpadł na upadającego Artyona Zakharova (Kazachstan), przez co wyścig został zneutralizowany. Po wznowieniu rywalizacji na atak zdecydowali się Joao Matias (Portugalia) i Sebastian Mora Vedri (Hiszpania), jednak w końcówce najsilniejszy okazał się Lindsay de Vylder, dzięki czemu sięgnął po drugie zwycięstwo.

W wyścigu eliminacyjnym najlepszy był natomiast Campbell Stewart (Nowa Zelandia), który pokonał Tobiasa Hansena (Dania) i Williama Tidballa. Przed wyścigiem punktowym w „generalce” prowadził De Vylder, przed Stewartem i Tidballem. W ostatniej konkurencji w czołówce doszło jednak do wielu przetasowań – po nadrobieniu dwóch okrążeń, na pierwsze miejsce wskoczył Tobias Hansen (134). Drugie miejsce utrzymał Campbell Stewart (132), a podium uzupełnił Sebastian Mora Vedri (119). Lindsay de Vylder zajął „dopiero” piątą pozycję.

Wyniki omnium mężczyzn

Zawodniczki średniodystansowe rywalizowały dziś w madisonie, w którym triumfowały Dunki – Julie Leth i Amalie Dideriksen. Na niewiele ponad 70 okrążeń do mety przypuściły one kluczowy atak, dzięki czemu jako jedyne zdołały nadrobić okrążenie nad resztą stawki. Na drugiej pozycji uplasowały się Francuzki (Valentine Fortin / Marion Borras; 32), które przez cały wyścig jechały bardzo aktywnie i zdobywały punkty na lotnych finiszach. Podium uzupełniły Włoszki (Martina Fidanza / Silvia Zanardi; 26), które rzutem na taśmę w podwójnie punktowanym sprincie wyprzedziły Nowozelandki (23). Polki nie startowały.

Wyniki madisona kobiet

W keirinie mężczyzn w biało-czerwonych strojach wystartowali Patryk Rajkowski i Rafał Sarnecki, którzy zakończyli zmagania na repasażach po pierwszej rundzie. Do finału awansowali: Mikhail Yakovlev (Izrael), Harrie Lavreysen (Holandia), Sam Dakin (Nowa Zelandia), Mohd Azizulhasni Awang, Muhammad Shah Firdaus Sahrom (Malezja) i Thomas Cornish (Australia). Trzecie miejsce w drugim półfinale zajął Yuta Obara (Japonia), jednak został on relegowany.

W decydującym biegu najlepszy okazał się Harrie Lavreysen, za którym kreskę przeciął Mohd Azizulhasni Awang i Mikhail Yakovlev. Za ich plecami doszło do kraksy, w której ucierpieli Dakin i Sahrom. Finał B padł łupem Matthew Richardsona.

Wyniki keirinu mężczyzn

Przez kwalifikacje sprintu niestety nie przebrnęła Paulina Petri. Nikola Sibiak awansowała do 1/16 finału, gdzie uległa Holenderce Hetty van de Wouw. Do najlepszej czwórki awansowały: Mathilde Gros (Francja), Lea Sophie Friedrich (Niemcy), Sophie Capewell i Emma Finucane (Wielka Brytania). Pierwsze dwie zawodniczki zmierzyły się w finale, w którym zdecydowanie lepsza była aktualna mistrzyni świata, Mathilde Gros. Podium uzupełniła Emma Finucane.

Wyniki sprintu kobiet

Poprzedni artykułStartuje I seria Pucharu Polski w kolarstwie torowym
Następny artykułPuchar Narodów w Dżakarcie 2023: Zapowiedź czwartego dnia rywalizacji