W dniach 1-6 sierpnia, na welodromie we włoskiej Fiorenzuoli została rozegrana sześciodniówka 6 Giorni delle Rose. Kolarze i kolarki rywalizowali w konkurencjach indywidualnych (omnium, scratch, wyścig eliminacyjny i punktowy) oraz drużynowych (madison, najszybsze okrążenie). Te drugie były wliczane do klasyfikacji generalnej.

Rywalizację otworzyły zmagania w omnium, w którym bezkonkurencyjni okazali się Daniel Staniszewski i Daria Pikulik. Za Polakiem w zmaganiach elity mężczyzn uplasowali się Ivan Gabriel Ruiz (T Red Factory Racing) i Denis Denisov (Escuola CICLISME CC), natomiast wśród kobiet podium uzupełniły Silvia Zanardi (Włochy) i Patrycja Lorkowska (Reprezentacja Polski).

W kolejnych dniach mężczyźni rywalizowali między innymi w scratchu, wyścigu punktowym (7. miejsce Wojciecha Pszczolarskiego), gdzie najlepszy okazał się Yauheni Karaliok, a także w wyścigu eliminacyjnym, w którym ponownie triumfował Daniel Staniszewski, pokonując Marcela Pallaresa Reyesa i Matteo Donegę. W międzyczasie zawodniczki rozpoczęły zmagania w zespołowym 6 Giorni delle Rose. Triumfowały w nich Włoszki – Martina Fidanza i Letizia Paternoster (85 punktów), które o 15 oczek pokonały siostry Darię i Wiktorię Pikulik. Podium uzupełniły Lea Lin Teutenberg i Nikola Wielowska (42 punkty), a w czołówce uplasowały się też Patrycja Lorkowska i Tamara Szalińska oraz Nikol Płosaj i Olga Wankiewicz, które zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce.

Wśród mężczyzn najlepsza okazała się para Filippo Ganna – Michele Scartezzini, która zgromadziła na swoim koncie 69 punktów. Włosi o zwycięstwo do końca walczyli z Polakami – Bartoszem Rudykiem i Danielem Staniszewskim (64 punkty). Na najniższym stopniu podium stanęli Matteo Donega i Stefano Moro. Druga polska para, tworzona przez Kacpra Majewskiego i Wojciecha Pszczolarskiego, zakończyła zmagania na dziesiątej pozycji.

Kobiety również rywalizowały w konkurencjach indywidualnych. W scratchu z bardzo dobrej strony pokazała się Nikola Wielowska, która zwyciężyła w zmaganiach elity, pokonując Nikol Płosaj i Francescę Selvę (T Red Factory Racing), a także zajęła drugą pozycję w wyścigu orliczek. Uległa w nim jedynie reprezentantce Niemiec, Marii Sigmund. W zmaganiach zawodniczek do lat 23, tuż za podium uplasowały się Tamara Szalińska i Olga Wankiewicz.

Zwycięstwem Reprezentantki Polski zakończył się też wyścig eliminacyjny kobiet, w którym najlepsza była Patrycja Lorkowska. Podium uzupełniły Nikol Płosaj i Ziortza Isasi Cristobal (Hiszpania).