fot. Arena Pruszków

Na torze w Pruszkowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w kolarstwie torowym. Juniorzy młodsi rywalizowali o koszulki mistrzów Polski.

W sprincie drużynowym triumfowali kolarze Stali Grudziądz. Indywidualnie najlepsi okazali się Joanna Błaszczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) i Tomasz Grzesiak (LUKS Trójka Piaseczno). W keirinie triumfowali Tamara Szalińska (UKS Ratusz Maszewo) i Jakub Kozicki (GK Piast Szczecin).

Szalińska wygrała także zmagania w wyścigu na 2 kilometry. Zawodniczka UKS Ratusz Maszewo w finale pokonała Olgę Wankiewicz (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń). W zawodach juniorów młodszych Jakub Lewandowski (KS Społem Ulisses Central Łódź) wygrał z Kacprem Chrystkiem (UKS Koźmianka Koźminek).

Na podium omnium stanęli Iga Wiklińska (Stal Grudziądz), Sara Prusińska (Warmia Biskupiec) i Tamara Szalińska oraz Jakub Lewandowski, Kacper Chrystek i Julian Kot (Nosir Nowy Dwór Mazowiecki). W madisonie triumfowały duety Stali Grudziądz – Przemysław Deręgowski/Jakub Krzak i Iga Wiklińska/Julia Włodarczyk. Znaleźli się oni także w zwycięskich składach wyścigów drużynowych.

W klasyfikacji klubowej najlepsza okazała się Stal Intermax Grudziądz, zdecydowanie wyprzedzając KTK Kalisz i UKS Copernicus Toruń.

Wyniki:

źródło – Polski Związek Kolarski

Poprzedni artykułPiotr Klin pobił rekord świata amatorów w godzinnej jeździe na czas
Następny artykułMŚJ 2019: Wstępny skład reprezentacji Polski
Kamil Karczmarek
Dziennikarz z zamiłowania. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportu. Od kolarstwa szosowego, po BMX, do saneczkarstwa, snowboardu i bobslei. Student turystyki historycznej.