W środę 19 maja w Łodzi odbyły się zawody z cyklu Pucharu Polski. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali między innymi w omnium, keirinie i madisonie.

Omnium kobiet zdominowała Nikola Wielowska (KK Ziemia Darłowska; 154 punkty), która zwyciężyła w scratchu i wyścigu tempowym, a później była trzecia w wyścigu eliminacyjnym. Swój triumf przypieczętowała w wyścigu punktowym. Na drugiej pozycji uplasowała się Olga Wankiewicz (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń), a podium uzupełniła Oliwia Majewska (MAT ATOM Deweloper Wrocław / Fundacja BB). Obie zawodniczki uzyskały 119 punktów.

Wyniki omnium kobiet

Julian Kot okazał się najlepszy w omnium juniorów zdobywając 127 punktów. Podobnie jak w przypadku kobiet, zawodnicy, którzy uplasowali się na niższych stopniach podium – Olaf Kobus (UKS Copernicus CCC – SMS Toruń) i Piotr Maślak (KTK Kalisz) – uzyskali tę samą liczbę punktów (106).

Wyniki omnium juniorów

Wyścig punktowy mężczyzn padł łupem Damiana Sławka reprezentującego barwy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier (43 punkty). Na dalszych lokatach uplasowali się Mateusz Kostański (KK Tarnovia Tarnowo Podgórne; 41) i Dawid Migas (KLTC Konin; 40).

Wyniki wyścigu punktowego mężczyzn

W scratchu mężczyzn najszybsi byli zawodnicy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier – pierwszą pozycję zajął Jakub Soszka, a drugi finiszował Adam Woźniak. Na trzeciej pozycji wyścig ukończył Jan Miazga z LUKS „Trójka” Piaseczno.

Wyniki scratchu mężczyzn

W keirinie kobiet triumfowała Paulina Petri z KS Społem Łódź. Kolejne pozycje zajęły Joanna Błaszczak (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Natalia Głowacka (ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz).

Wyniki keirinu kobiet

W finale A keirinu mężczyzn najszybszy był Marcin Marciniak z UKS Copernicus CCC – SMS Toruń, który pokonał Mateusza Przymusińskiego (UKS TFP Jedynka Kórnik) i Tomasza Grzesiaka (LUKS „Trójka” Piaseczno).

Wyniki keirinu mężczyzn

W madisonie kobiet najlepiej poradziły sobie kolarka UKS TFP Jedynka Kórnik – Nikol Płosaj i Karolina Lipiejko (33). Drugą pozycję zajęły Sandra Jędrzejak i Nikola Wielowska z KK Ziemia Darłowska (29), a podium uzupełniły Maja Tracka i Olga Wankiewicz (ALKS STAL Ocetix-Iglotex Grudziądz / UKS Copernicus CCC – SMS Toruń; 22).

Wyniki madisona kobiet

Madison mężczyzn zdominowali zawodnicy GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Na najwyższym stanęli Jakub Soszka i Adam Woźniak (44), druga pozycja przypadła Aleksandrowi Krukowskiemu i Radosławowi Lewandowskiemu (30), a podium uzupełnili Damian Sławek i Kacper Majewski (23).