Od piątku do niedzieli zawodnicy i zawodniczki rywalizowały w zmaganiach 500+1 kolo w Brnie. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Reprezentacja Polski – wśród kobiet zwyciężyła Daria Pikulik, a klasyfikacja generalna mężczyzn padła łupem Szymona Sajnoka.

Zawody 500+1 kolo (w przypadku kobiet 300+1 kolo) trwały trzy dni i składały się z pięciu etapów i jednego okrążenia pokonywanego na koniec. Rywalizacja ma formę etapowego wyścigu punktowego.

W rywalizacji kobiet bezkonkurencyjna była Daria Pikulik. Polka zwyciężyła we wszystkich pięciu wyścigach i z dorobkiem 234 punktów triumfowała w klasyfikacji generalnej. Kolejne miejsca również zajęły zawodniczki w biało-czerwonych strojach – druga była Łucja Pietrzak (203), a podium uzupełniła Karolina Karasiewicz (189).

Zmagania mężczyzn padły łupem Szymona Sajnoka (182), który w ostatnim wyścigu w klasyfikacji generalnej wyprzedził Alana Banaszka (174). Trzecie miejsce przypadło Danielowi Baborowi z Czech (168). W czołowej dziesiątce uplasowało się trzech innych Polaków – Bartosz Rudyk był czwarty, Daniel Staniszewski piąty, a Filip Prokopyszyn ukończył zmagania na ósmej pozycji. W rywalizacji brał też udział Wojciech Pszczolarski, który zajął 30. miejsce.

Wyniki zawodów można znaleźć TUTAJ.

Poprzedni artykułWyniki Pucharu Polski w Łodzi
Następny artykułHolandia i Niemcy rezygnują ze startu w Mistrzostwach Europy w Mińsku