fot. Zesdaagse Gent

Za niewiele ponad dwa tygodnie rozpoczną się zmagania w jednej z najbardziej prestiżowych sześciodniówek – Zesdaagse Gent. Zawodnicy i zawodniczki od 16 do 21 listopada będą rywalizować na słynnym welodromie Kuipke.

Za 15 dni w Gandawie rozpocznie się 80. edycja Zesdaagse Gent. Tytułu sprzed dwóch lat będą bronić Belgowie ze Sport Vlaanderen – Baloise – Robbe Ghys oraz Kenny De Ketele, który po sezonie 2021 zakończy zawodową karierę. Oprócz nich na starcie staną aktualni mistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy z Tokio – Lasse Norman Hansen i Michael Morkov.

Faworytami zmagań będą też Mark Cavendish i Iljo Keisse – Belg triumfował w swojej domowej sześciodniówce w Gandawie aż siedmiokrotnie, pierwszy raz 16 lat temu! W 2019 roku duet zajął czwarte miejsce w zmaganiach, jednak należy pamiętać, że pierwszego dnia rywalizacji Mark Cavendish ucierpiał w kraksie. Oprócz nich potwierdzono udział kolarzy Lotto Soudal – Jaspera De Buysta i Rogera Kluge.

W rywalizacji kobiet będziemy mogli natomiast oglądać między innymi takie zawodniczki, jak Lotte Kopecky, Shari Bossuyt i Jolien D’Hoore.

Poprzedni artykułUCI Torowa Liga Mistrzów: Alan Banaszek, Karolina Karasiewicz i Mateusz Rudyk na starcie
Następny artykułWstępny kalendarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej na rok 2022
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.