Na torze w Cottbus odbyły się zawody Cottbuser Sprint Cup. Dla sprinterów była to próba generalna przed Igrzyskami Europejskimi.

Jako jedyny z Polaków po zwycięstwo sięgnął Rafał Sarnecki. W finale keirinu reprezentant Polski wyprzedził Niemców Joachima Eilersa i Maximiliana Dornbacha. Mateusz Lipa zajął 6. miejsce.

Maximilian Dornbach triumfował w sprincie indywidualnym, pokonując w finale Nika Schrotera. Najlepszy z Polaków, Mateusz Rudyk był piąty. Reprezentanci gospodarzy zdominowali rywalizację w wyścigu indywidualnym na kilometr, zajmując cztery czołowe pozycje. Wygrał Joachim Eilers z czasem 1:02,670. Krzysztof Maksel zakończył zawody na 5. pozycji.

Urszula Łoś była blisko miejsca na podium w sprincie indywidualnym. Polka w walce o trzecie miejsce przegrała z Chinką Junhong Lin. W finale Wai Sze Lee wygrała z Leą Sophie Friedrich. Wai Sze Lee triumfowała również w keirinie. Julita Jagodzińska była siódma, a Marlena Karwacka ósma.

Jagodzińska uplasowała się tuż za podium w wyścigu na 500 metrów z czasem 35,404. Zwyciężyła Lea Sophie Friedrich. Zofia Picz zajęła 3. miejsce w sprincie juniorek. Wygrała Alessa-Catriona Propster. Nikola Seremak była trzecia w keirinie juniorek. Triumfowała Emma Finucane. W finale tej samej konkurencji juniorów Mateusz Sztrauch zajął 4. miejsce. Wygrał Esow Esow, a najlepszym sprinterem został Daan Kool.