fot. 3 Jours d'Aigle

Zwycięstwem Thery’ego Schira i Robina Froidevaux zakończyły się trzydniowe zmagania na welodromie w Aigle w Szwajcarii. Podium uzupełnili Francuzi, Donovan Grondin i Morgan Kneisky oraz Belgowie – Kenny De Ketele i Jules Hesters. Polki i Polacy nie startowali.

Czwartek

Pierwszego dnia rywalizacji kolarki i kolarze walczyli w omnium. Dodatkowo, mężczyźni ścigali się w madisonie. W omnium kobiet bezkonkurencyjna okazała się Włoszka Silvia Zanardi, która wyprzedziła dwie Belgijki – Jolien d’Hoore i Lotte Kopecky. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn najlepszy Kenny de Ketele. Belg, wielokrotny medalista mistrzostw świata, ledwie o 3 punkty wyprzedził swojego rodaka – Fabio van der Bossche. Trzecie miejsce zajął Donavan Grondin. W madisonie mężczyzn zwyciężyli Thery Schir i Robin Froidevaux, przed parami Grondin/Kneisky oraz De Ketele/Hesters.

Pełne wyniki

Piątek

Drugiego dnia imprezy rozgrywane było wiele konkurencji. W scratchu mężczyzn triumfował Donavan Grondin, a w wyścigu punktowym Fabio van der Bossche. Panowie rywalizowali też w dwóch madisonach – w pierwszym (5km) wygrali Cyrile Thiery i Valere Thiebaud, a w drugim (30km) Thery Schir i Robin Froidevaux, którzy powiększyli przewagę nad Morganem Kneisky’m i Donavanem Grondin. W wyścigu eliminacyjnym kobiet najlepsza była Clara Copponi, w scratchu Jolien d’Hoore, a w wyścigu indywidualnym na dochodzenie Martina Alzini.

Pełne wyniki

Sobota

Pierwszą konkurencją, w której rywalizowały zawodniczki elity był wyścig punktowy. Triumfowała w nim Marie Le Net, która nadrobiła aż cztery okrążenia. Następnie do walki w scratchu stanęli mężczyźni do lat 23. W wyścigu zwyciężył świetnie dysponowany Donavan Grondin przed Davide Boscaro i Nicolo De Lisim. Później kolarze ścigali się w madisonie eliminacyjnym. Po raz kolejny w rywalizacji par najlepsi okazali się Schir i Froidevaux. W madisonie kobiet triumfowały Lotte Kopecky i Jolien d’Hoore. W sobotę odbyły się też finały indywidualnego wyścigu na dochodzenie mężczyzn. Najszybszy był w nim Jonathan Milan. Utalentowany Włoch uzyskał czas 4:09:980 i o prawie 4 sekundy wyprzedził drugiego Claudio Imhofa. W kwalifikacjach Szwajcar pojechał aż 3 sekundy szybciej. Ostatnimi konkurencjami, w których walczyli mężczyźni były wyścig eliminacyjny i decydujący madison. W pierwszej z wymienionych zwyciężył Fabio van der Bossche, a w „wyścigu amerykańskim” i w klasyfikacji generalnej imprezy triumfowali Thery Schir i Robin Froidevaux.

Pełne wyniki

Poprzedni artykułUCI opublikowała „kalendarz” Pucharu Narodów
Następny artykułMME Fiorenzuola 2020: Skład reprezentacji Polski
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.