fot. UCI

Jak zapowiedziano już rok temu, od tego sezonu torowy kalendarz UCI ulegnie znacznej zmianie. Dotychczasowy Puchar Świata (6 rund) zostanie zastąpiony Pucharem Narodów (3 rundy), mistrzostwa świata będą odbywały się jesienią, a od listopada do lutego rozgrywana będzie widowiskowa Liga Światowa. Szerzej o zmianach w kalendarzu pisaliśmy tutaj.

W skład Pucharu Narodów będzie wchodziło 9 konkurencji – drużynowy i indywidualny wyścig na dochodzenie, drużynowy i indywidualny sprint, keirin, jazda na czas (mężczyźni 1km, kobiety 500m), madison i omnium. W sezonie będą rozgrywane trzy odsłony – każda w jednym z trzech regionów (Europa/Afryka, Azja/Oceania, Ameryka Północna i Południowa).

Pierwsza runda Pucharu Narodów odbędzie się w brytyjskim Newport w dniach 22-25 kwietnia 2021. Trzy tygodnie później (13-16 maja) kolarki i kolarze będą rywalizować w Hongkongu, a na początku czerwca (3-6.06) w kolumbijskim Cali.

W klasyfikacji generalnej ubiegłorocznej, ostatniej edycji Pucharu Świata triumfowali Polacy. Dodatkowo, Biało-Czerwoni zwyciężali w trzech konkurencjach – Mateusz Rudyk w sprincie indywidualnym, a ekipy mężczyzn i kobiet w drużynowym.

Poprzedni artykułZnamy organizatorów mistrzostw Europy elity i kategorii młodzieżowych!
Następny artykuł3 Jours d’Aigle 2020: Thery Schir i Robin Froidevaux najlepsi
Kacper Krawczyk
Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Oprócz szosy, uwielbia ściganie na torze. Weekendami toczy na rowerze nierówną walkę z podkrakowskimi podjazdami.