Na torze we Fiorenzuoli odbyły się zawody 6 Giorni delle Rose. Składały się na nie sześciodniówki oraz inne wyścigi zaliczane do pierwszej kategorii. Filip Prokopyszyn i Damian Sławek zajęli w sześciodniówce 5. miejsce. Karolina Karasiewicz wygrała omnium kobiet.

W sześciodniówce wystartowały dwa polskie duety – Filip Prokopyszyn/Damian Sławek i Szymon Krawczyk/Daniel Staniszewski. Pierwsza z par rozpoczęła zmagania od 3. miejsca w wyścigu na czas na okrążenie. Pierwszego dnia rozegrano także madison, który wygrali Davide Plebani i Michele Scartezzini. Włosi byli liderami, Krawczyk/Staniszewski zajmowali 5. miejsce, a Prokopyszyn/Sławek plasowali się lokatę niżej.

Prokopyszyn i Sławek drugiego dnia ponownie zajęli 3. miejsce w rywalizacji „lotne okrążenie”. W madisonie obydwa polskie duety straciły okrążenie, a ponownie triumfowali Plebani i Scartezzini. Trzeciego dnia duet Prokopyszyn/Sławek był trzeci w wyrównanym madisonie. Polacy byli na 6. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Czwartego dnia rozegrano wyścigi scratch i eliminacyjne. Damian Sławek był drugi w swoim wyścigu eliminacyjnym za Chilijczykiem Yanezem Penalozą. W klasyfikacji generalnej razem z Prokopyszynem zajmował 8. miejsce tuż przed drugim polskim duetem.

Piątego dnia powrócono do rozgrywania najpierw okrążenia ze startu lotnego, a potem madisona. W pierwszej konkurencji Prokopyszyn i Sławek uzyskali drugi czas, przegrywając z Liamem Bertazzo i Francesco Lamonem. Madison wygrali Tristan Marguet/Thery Schir. Przed ostatnim dniem w klasyfikacji prowadzili nadal Plebani i Scartezzini z takim samym bilansem okrążeń, co Roman Gladysh i Vitaliy Hryniv. Prokopyszyn i Sławek byli na 8., a Krawczyk i Staniszewski na 11. miejscu ze stratą jednej rundy.

Finałowego dnia rozegrano wyścigi scratch, eliminacyjne, okrążenie ze startu lotnego oraz decydujący madison. W scratchu Filip Prokopyszyn finiszował na drugim miejscu za Loiciem Perizzolo. W wyścigach eliminacyjnych najlepsi okazali się Ukraińcy z duetu Gladysh/Hryniv. W drugiej grupie Daniel Staniszewski zajął 3. miejsce. W wyścigu na czas na okrążenie ze startu lotnego duet Prokopyszyn/Sławek potwierdził duże umiejętności w tej konkurencji. Polacy sięgnęli po jedyne zwycięstwo w sześciodniówce.

W finałowym madisonie Davide Plebani i Michele Scartezzini przypieczętowali swoje zwycięstwo. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej ze stratą okrążenia zajęli Zeferios i Christos Volikakis. Również jedną rundę stracili Gladysh i Hryniv, którzy uzupełnili podium. Prokopyszyn i Sławek zajęli 5. miejsce ze stratą 2 okrążeń, a Krawczyk i Staniszewski uplasowali się na 8. pozycji również ze stratą 2 okrążeń.

Oprócz sześciodniówki we Włoszech rozegrano inne wyścigi. Polacy kilkukrotnie zajmowali miejsca w czołowej trójce. Zwycięstwo w omnium odniosła Karolina Karasiewicz. Reprezentantka Polski pokonała wiele świetnych zawodniczek, w tym Katie Archibald, którą wyprzedziła o punkt. Justyna Kaczkowska była druga w scratchu i trzecia w wyścigu indywidualnym na 3 kilometry do lat 23. W tej samej konkurencji mężczyzn Szymon Krawczyk był 2., a Damian Sławek 3. Daniel Staniszewski zajął 2. miejsce w omnium za Vincentem Grondinem. Krawczyk stanął na podium również w scratchu, w którym finiszował na 3. pozycji.