W ostatni weekend w Niemczech odbyły się zawody Bahnen-Tournee. Na podium uplasowały się polskie sprinterki.

Pierwszego dnia rywalizowano na torze w Oeschelbronn. Z dobrej strony zaprezentowały się polskie sprinterki. Marlena Karwacka była druga za Miriam Welte. Nikola Sibiak uplasowała się na 3. miejscu. Urszula Łoś była 7., a Paulina Petri 12.

W sprincie mężczyzn nie wystartowali reprezentanci Polski. Po zwycięstwo sięgnął Jeffrey Hoogland. Inny Holender, Jan Willem van Schip triumfował w wyścigu punktowym. Van Schip razem z Yoerim Havikiem wygrali w madisonie.

Drugiego dnia kolarze wystartowali na torze w Dudenhofen. W sprincie kobiet Urszula Łoś zajęła 3. miejsce za Shanne Braspenninckx i Miriam Welte. Wśród mężczyzn triumfował mistrz świata Harrie Lavreysen. Miguel do Rego okazał się najlepszy w wyścigu punktowym.

Wyniki zawodów

Poprzedni artykułZwycięstwa Polek w Grand Prix Mińska
Następny artykuł6 Giorni delle Rose: Polacy na 5. miejscu w sześciodniówce, zwycięstwo Karasiewicz